enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

1000 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? E Devlet Pandemi Yardımı Başvurusu Sorgulama

1000 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? E Devlet Pandemi Yardımı Başvurusu Sorgulama

Cumhur başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması ile başlayan sosyal destek kapsamında her 3 ayda bir yapılacak olan pandemi yardımı 3. faz ödemeler için vatandaşlarımız ne zaman yapılacağını merak etmektedirler. Son yapılan açıklama ile sosyal destek kapsamında işyeri sahiplerine yapılacak olan kira yardımı ise son yapılan çalışmalar ile neticeye kavuşup detayların kısa zamanda kamuoyu ile paylaşılması beklenmektedir.

E devlet üzerinden Pandemi yardım desteği kapsamında başlatılan sosyal yardım kampanyası ile 1000 tl lik sosyal yardım paketi başvurusu yapan vatandaşlarımız 1. ve 2. faz yardım ödemelerini almış bulunmaktalar. Pandemi 3. faz 1000 TL yardım paraları için başvuru yapan vatandaşlarımız. 3. faz ödemleri beklemektedir.

Pandemi Yardımı İçin Tekrar Başvuru Gerekir mi?

Pandemi yardımı için başvuru yapan vatandaşlarımız tekrar başvuru yapmalarına gerek kalmadan 3. faz ödemelerin hesaplarına yatmasını beklemeleri gerektiğini belirtmek isteriz. Peki ilk defa E-Devlet 1000 TL pan demi yardımı başvurusu yapmak ve sorgulamak isteyen vatandaşlarımız ne yapmaları gerekiyor.

Sosyal Yardım Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birinci faz pandemi sosyal destek kapsamında toplamda 1.2 milyon aileye sosyal destek kapsamında hane başına 1000 TL yardım yapıldı 2. faz pandemi sosyal yardım desteği kapsamında 2.3 milyon aileye sosyal destek yardımı yapıldı 3. faz pandemi sosyal destek yardımı devam etmekte olup sosyal hizmetler bakanı Sayın Zehra zümrüt Selçuk ‘un yapmış olduğu açıklamaya göre 3. faz ödemeler için gerekli çalışmaların devam ettiğini belirtti. 3 Faz pandemi yardımı ne zaman yatacak sorusuna net bir yanıt vermeyen Selçuk çalışmaların devam ettiğini belirtmekle yetindi.

Sosyal Destek Yardımından Kimler Faydalanabilir?

Pandemi 1000 TL’lik sosyal destek kapsamında kimler başvurabilir? Kimler 1000 TL lik pandemi yardımından faydalanabilir? Başvuru koşulları kişi bazlı olmadığından hane bazlı yapılmaktadır. Bundan dolayı başvuru koşulları sosyal yardımlaşma kurumu tarafından başvuru yapıldıktan sonra değerlendirilerek yapılmaktadır. Başvuru formu doldurulduktan sonra uygun görülen ailelere 1000 TL lik nakdi yardım yapılmaktadır.

Pandemi Yardımı Nerden Alınır?

Pandemi yardımına uygun görülen vatandaşlarımız. Formda belirtilen banka hesaplarına veya PTT kurumlarından herhangi birine giderek kimlik kartı ile ödemelerini alabilmektedirler.

PANDEMİ SOSYAL DESTEK BAŞVURU SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

E-Devlet 1000 TL yardım başvurusu sorgulama işlemleri için  e devlet sistemini kullanmak yetiyor e-devlet üzerinden TC kimlik numaranız ve edevlet şifrenizi girerek sosyal destek başvurusu yapabilir veya mevcut pandemi sosyal destek başvurusu sonucunuzu ve güncel durumunu öğrenebilirsiniz.

Sosyal Destek Pandemi Yardımı 1000 TL Sorgulama Ekranı

Pandemi süresince yapılacak olan sosyal destek yardımı kapsamında yapılacak olan ödemeler ile alakalı bilgi almak ve ödemenin ne aşamada olduğunu öğrenmek için e devlet üzerinden pandemi yardım başvuru sorgulamasının bulunduğu Aile Çalışma ve sosyal güvenlik kanalından detaylara ulaşabilirsiniz. Vermiş olduğumuz link ten sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz. Tıklayınız..

Başvuru Nasıl Yapılır?

1000 TL sosyal destek kapsamı yardım başvurusu için:

TC Kimlik Numarası

0- olan vatandaşlarımız Pazartesi
2-olan vatandaşlarımız Salı
4-olan vatandaşlarımız Çarşamba
6-olan vatandaşlarımız Perşembe
8- olan vatandaşlarımız Cuma

Yoğunluk yaşanmaması açısından vatandaşlarımızın belirlenen günler içerisinde başvuru yapabilmektedirler.

Ayrıca Cumartesi ve Pazar günleri tüm vatandaşlarımız kimlik numarası fark etmeksizin başvuru yapabilmektedirler.

1000 TL Sosyal Destek Yardımı Kaç Ay Verilecek

Pandemi sosyal destek yardımı alan vatandaşlarımız pandemi destek yardımı kaç ay verilecek yanıtını aramaktalar. Pandemi destek yardımı bakanlığın açıklamasına göre her haneye 1 ay verilecek. Ancak bakanlığın araştırmasına göre uygun görülen ailelere pandemi destek yardımı devam eden diğer faz ödemelerinde devam edebileceğini belirtmişlerdir.

Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Pandemi yardımı başvuru sonucu nasıl öğrenilir? Pandemi destek başvuru sonucunu öğrenmek için e devlet sistemine tc kimlik numarası ile giriş yapılması yeterlidir. Üst kısımda yer alan arama kısmına pandemi yardımı yazarak sosyal yardımlaşma kurumu hizmetine girerek pandemi başvuru durumunu ve başvuru sürecini takip etmek mümkün olmaktadır.

Pandemi Desteğinden Kimler Faydalanamaz?

  • 5510 4/c maddesi  kanuna tabi olan devlet memurları
  • Sosyal güvenlik kurumlarından emekli olan veya maaş alan aylık geliri bulunan vatandaşlar.
  • 5510 sayılı Kanunun 4/a kapsamında bulunan kamu çalışanları.
  • 1. veya 2. faz ödemelerden yararlanan vatandaşlar. ( Araştırmalar sonucunda uygun görülen aliler 3. faz ödemelerden faydalanabileceklerdir.

Pandemi Sosyal Yardım Başvurusu 3. Faz Ödemeleri Ne Zaman

Yapılan açıklamada 3. faz ödemeleri için başvuru yapan vatandaşlarımızın başvurularının alındığını ve değerlendirmelerin devam ettiğini belirten bakan Selçuk 3. faz ödemeleri için kesin tarih vermedi.

Ancak başvuruların tamamlanması yapılacak olan çalışmaların bitmesi ile 3.faz ödemlerinin yapılmasını beklemektedir.

Yorumlar

  1. Kerime aydın dedi ki:

    Yardıma ihtiyaçım var