enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

1100 TL Tam Kapanma Pandemi Yardımı Nasıl Alınır?

1100 TL Tam Kapanma Pandemi Yardımı Nasıl Alınır?

Cumhur Başkanı Erdoğan’dan Açıklama 1100 TL Tam Kapanma Yardımı

Cumhur başkanı sayın Recep Tayyip ERDOĞAN son yaptığı açıklama ile daha önce yapılan sosyal yardım nakdi destek ile ilgili olarak Hane başına verilen 1000TL lik nakdi desteği 1100TL ye çıkardıklarını belirterek İhtiyaç sahibi ailelere Tam kapanma döneminde Hane başına 1100TL ödeme yapacaklarını Müjdeleyerek Yardımları yeniden başlattıklarını duyurdu.

Tam kapanma ile beraber Önceden yapılmış olan 1000 TL olan sosyal destek yardımı Başkan Sayın Erdoğanın yeni yapmış olduğu açıklama ile 2 Milyon haneye yapılan sosyal destek yardımını 1100 TL çıkardıklarının Müjdesini verdi. Peki 1100 Tl olan sosyal yardımdan kimler faydalanabiliyor. Başvuru Koşulları nelerdir.

sed yardmı nedir nereden alınır

1100 TL Tam Kapanma Pandemi Yardımı Kimler Alabiliyor?

Tam kapanmanın ardından SYDV’lerimiz tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere verilen 1000 Tl olan sosyal yardım paketi 1100 TL olarak ödeme yapılacağını belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık Bu yardımdan, belirlenmiş olan ailelerimize yaklaşık 2 Milyon haneye 1100 tl nakdi yardım yapılacağını açıkladı.

1100 TL YARDIM NE ZAMAN VERİLECEK?

1100TL lik nakdi yardımdan SYDV kurumları tarafından belirlenmiş ailelerimize yapılacağını belirten bakan yanık. Bu yardımın Tam kapanma sosyal yardım programı adı altında gerçekleştireceklerini ve bir çok vatandaşımızın bu yardımdan en kısa sürede faydalanacağını belirtti. Ayrıca  Bayram öncesine kadar ödemelerin gerçekleştirilmesi planlandıklarını belirtti.

1100 TL NAKDİ YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

1100 TL lik nakdi yardıma başvuru yapmak için vatandaşlarımızın e-devlet sistemini kullanarak başvuru yapmaları mümkün.  Öncelikle e-devlet sistemine TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılmaktadır. Daha öncesinden belirlendiği gibi başvurular kimlik numarasının son hanesine göre alınmakta ve ödemler ise yine kimlik numarasının son haneleri baz alınarak yapılmaktadır.

yeni-kimlik-cikarmak-icin-son-tarih-ne-zaman-kimlik-yenileme-ne-zaman-bitecek-gerekli-evraklar

TC Kimlik Numarasına Göre
0- Pazartesi
2-Salı
4-Çarşamba
6-Perşembe
8- Cuma

Hafta sonları ise kimlik numarasına bakılmadan başvurular alınabilmektedir.

Sosyal Yardım Sorgulaması Nasıl Ve Nereden Yapılır?

Bakan yanık Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlarımızın E-devlet uygulamasına girerek, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sosyal Yardım Sorgulama ekranından sorgulama sonuçlarına ulaşabileceklerini belirttiler. E devlet Sosyal yardım sorgulama ekranı için Tıklayınız..

Tam kapanma yardım başvurusu ne zaman yatacak?

Tam kapanma yardımı açıklandıktan sonra ödemelerin ne zaman gerçekleştirileceğini merak eden vatandaşlarımıza Bakan yanık 1100TL olan tam kapanma nakdi destek yardımlarının en kısa sürede vatandaşlarımıza ulaştırılacağını belirtilerek. Ramazan bayramı öncesinde nakdi yardımı tamamlamak istediklerini belirtmiştir.

1100TL Tam Kapanma Yardım Parası Nasıl Alınacak

Bakan Yanık ödemelerin daha öncesinde yapıldığı gibi banka hesabı olan vatandaşlarımıza banka hesapları üzerinden. PTT kart ile ödeme alan vatandaşlarımızın aynı şekilde PTT kart ile veya Kimlik bilgilerini göstererek PTT aracılığı ile elden almaları mümkün olacağını belirttiler.

Herhangi bir çekme aracı bulunmayan vatandaşlarımıza ise 1100 TL lik nakdi yardımın hanelere teslim edilmek suretiyle hanelere gönderileceğini belirttiler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.