enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bireysel Destek Kredisi Veren Bankalar 2023

Bireysel Destek Kredisi Veren Bankalar 2023

2023 yılında bireysel destek kredisi veren bankalar şunlardır:

 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Akbank
 • Garanti BBVA
 • Türkiye İş Bankası
 • QNB Finansbank
 • ING
 • Yapı Kredi

Bu bankalar, esnaf ve sanatkarlara, öğrencilere, çalışanlara ve maaş alan emeklilere bireysel destek kredisi vermektedir.

Esnaf ve sanatkarlara verilen bireysel destek kredileri, işletmelerini geliştirmek ve büyütmek için kullanılmaktadır. Bu krediler, 36 aya kadar vade ile kullandırılmaktadır.

Öğrencilere verilen bireysel destek kredileri, eğitim masraflarını karşılamak için kullanılmaktadır. Bu krediler, 24 aya kadar vade ile kullandırılmaktadır.

Çalışanlara verilen bireysel destek kredileri, acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılmaktadır. Bu krediler, 12 aya kadar vade ile kullandırılmaktadır.

Maaş alan emeklilere verilen bireysel destek kredileri, acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılmaktadır. Bu krediler, 12 aya kadar vade ile kullandırılmaktadır.

Bireysel destek kredisi başvurusu için, bankanın internet sitesi veya şubeleri aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için gerekli belgeler, bankanın internet sitesinde veya şubelerinde yer almaktadır.

Bireysel destek kredisi başvurusu, banka tarafından değerlendirildikten sonra, başvurunuz olumlu sonuçlanırsa, kredi kullanabilirsiniz.

Bireysel destek kredisi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara önemli bir finansal destek sağlamaktadır. Bu kredilerden yararlanarak, **acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilir ve hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Bireysel destek kredisi veren bankaların faiz oranları ve vade seçenekleri, bankalara göre değişmektedir. Bu nedenle, kredi başvurusu yapmadan önce, farklı bankaların tekliflerini karşılaştırmanız faydalı olacaktır.

Bireysel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Alınır?

Destek kredisi ekonomik istikrarı sürdürme planları doğrultusunda dar gelirli aile ve bireylere finansman desteği sağlamak amacıyla oluşturulmuş devlet destekli banka kampanyalarından oluşmaktadır.Temelde dar gelirli ailelere destek sağlamak amacıyla oluşturulmasından dolayı belirlenen limitin üst diliminde yer alan tüketiciler,  destek kredisinden faydalanamamaktadır. Destek kredisi başvuru kanalları korana virüs salgını sebebi ile sadece sesli yanıt merkezleri ve internet bankacılığı üzerinden ilgili bankalar aracılığı ile gerçekleşmektedir.

Korana virüsü salgını sebebi ile harcamalarını azaltmak zorunda kalan veya bu süre içinde işini kaybeden bireylere; işsizliği ödeneği veya alakalı kurumlar aracılığı yardım sağlamaktaydı. Fakat bu yardımların; yoğunluktan dolayı birçok vatandaşa geç ulaşması veya yardım başvurularının sonuçsuz kalması destek kredisi adı altında finansman desteği sağlanması yönünde karar alınmasını sağladı. Destek kredisi faiz oranları oldukça düşük olarak sunulması ve altı aya kadar ertelenebilir ödeme planı oluşturulması gibi özellikleri ile birçok tüketiciye ulaşması amaçlanmaktadır.

Bireysel Destek Kredisi Başvuru Şartları

Ticari bankalar aracılığı ile kredi kullandırma işlemi; genel itibari ile ilgili banka şartlarını sağlayan ve findeks notu kredi kullanmaya uygun olan tüketicilere kullandırılmaktadır. Bu süre içinde ilgili bankaya şube veya diğer iletişim kanalları ile erişim sağlayarak başvuru işlemleri gerçekleşmektedir. Ticari bankalar genel itibari ile ürün politikasına uygun müşteri portföyünü arttırmayı amaçlamaktadır. Bu bağlamda tüketici kredisi kullanabilmek için birçok faktör etkili olurken destek kredisi sadece dar gelirli ailelere ve herhangi bir prosedür belirlemeden kullanıma sunulmaktadır.

Bireysel Destek kredisi başvuru şartları oldukça esnek yapıya sahiptir. Aylık ortalama geliri 5.000TL ve altında olan her birey başvurabilmektedir. Bireysel ihtiyaç destek kredisine başvuru yapabilmek için gerekli şartlar şu şekilde sıralanabilir:

 • 18 yaşından gün almış olmak
 • T.C vatandaşı olmak
 • Aylık geliri belirtilen limitin altında olması
 • Herhangi bir banka tarafından takibe alınmamış olmak
 • Cari dönemde kara listede bulanmamak
 • Destek kredisi faiz oranları düşük oranlarda sunulmasından kaynaklı olarak, oldukça yoğun bir şekilde talep edilmektedir. Bu da başvuru işlemlerinin sonuçlanma süresini uzatmaktadır. Bu süre içinde kredi kullanmaya engel herhangi bir durum meydana gelmesi karşısında, başvuru işlemi yapıldığı gün esas alınarak destek kredisi kullanılabilmektedir.
 • Eşlerden herhangi birinin çek veya senet gibi işlemlerinden dolayı takibe düşmesi durumunda destek kredisi başvuru işlemi olumsuz olarak sonuçlanmaktadır.

Bireysel Destek Kredisi Ödeme İşlemleri Nasıl Gerçekleşmekte?

Tüketici kredileri genel itibari ile kullanıma sunulmasının ardından takip eden ayın belirlenen tarihinde ödeme işlemi başlatılmış olur. Destek kredisinde ödeme planı ise altı ay sonra başlamaktadır. Kullanılan tutara bağlı olarak sabit taksitlerde ödemeler gerçekleşir. Destek kredisi faiz oranları sabit bir şekilde 0,49 olarak belirlenmiştir. Anlaşmalı bankalar aracılığı ile belirlenen faiz oranlarından yukarı veya ek olarak işlem maliyet, kullanıcıya yüklenemez.

Destek kredisi iki farklı tutarda ve ödeme planın ile tüketicilere sunulmuştur. İlk tutar 5.000 TL olarak belirlenmiş ve aylık 188TL olarak 30 ay vade ile ödeme planı oluşturulmuştur. Ödeme tarihi ise kredi kullandırma işlemi sonrasında takip eden aydan itibaren altı ay sonra gerçekleşmektedir. Bu süre içinde kullanılan krediye ait herhangi bir faiz işleme veya yasal süreç başlatma gibi olumsuz durumlar ilgili bankalara gönderilen yazı ile ortadan kaldırılmıştır. Destek kredisi başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından ilgili bankalar aracılığı ile ödeme planı posta veya diğer iletişim kanallar ile tüketicilere bildirilmektedir.

Bireysel Destek Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Destek kredisi faiz oranları sabit bir şekilde belirlenmesi ve ötelenebilir özellikte olması sebebi ile başlangıç olarak sadece kamu bankaları aracılığı ile kullanıma sunulmaktadır. Bu süre içinde salgın sebebi ile alınan tedbirler doğrultusunda başvuru işlemleri sadece internet bankacılığı veya sesli yanıt merkezleri aracılığı ile gerçekleşmektedir.  İlgili kamu bankası şubelerinden destek kredisi başvurusu yapılamamaktadır.

Başvuru işlemleri için ilgili banka sayfasına erişim sağlayarak, kredi kullandırma sekmesinden başvuru işlemi gerçekleşmektedir. Destek kredisi başvuru işlemi gerçekleştirmek için ilgili banka müşterisi olmak gerekmemektedir. Başvuru sırasında istenen bilgilerin tam ve doğru bir şekilde girilmesi, kredi talebinin olumlu sonuçlanmasına oldukça etki göstermektedir.  Başvuru işlemi sırasında kullanıcın yasal olarak kendi cep telefon numarası ile işlem yapması gerekmektedir. T.C kimlik numarası ve cep telefon numarası gibi bilgilerin uyuşmaması durumunda işlem gerçekleştirilmez.

Halkbank Destek Kredisi Nasıl Alınır? Halkbank destek kredisi faiz oranları genel itibari ile 0,49 olarak, 36 aya kadar vade ve 10.000 TL üst limit ile sunulmaktadır. Halkbank mobil bankacılık, internet bankacılığı veya sesli yanıt merkezleri aracılığı ile destek kredisi talep edilebilmektedir. Banka ürün politikasına uygun olarak 3.000TL, 5.000TL, 7.500TL ve 10.000TL olmak üzere dört ayrı ödeme planı ile destek kredisi vermektedir.

Vakıfbank Bireysel Destek Kredisi Nasıl Alınır?

Vakıfbank destek kredisi başvuru işlemi, banka sayfasında yer alan başvurular sekmesinden gerçekleşmektedir. Daha sonra ihtiyaç kredisi başvuru işleminin seçilmesi ile birlikte bir sonraki aşamaya geçilmektedir. Burada yer alan tutar ve vade türünün seçilmesi ile birlikte sms yolu ile bilgilendirme işlemi gerçekleşmektedir. Bilgilendirme işlemi başvurunun olumlu veya olumsuz olduğu hakkında tüketiciye bilgi sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Bireysel Destek Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası destek kredisi faiz oranları diğer kamu bankalarında olduğu gibi 0,49 ile sunmaktadır. Kredi kullandırma işlemi genel itibari ile vade ve limit belirleme gibi işlemlerin ardından belirlenirken, Ziraat Bankası verilen bilgiler doğrultusunda tüketiciye kullanabileceği kredi vade ve limit tutarını öneri olarak sunmaktadır.  Kredi vadesi ise 36 ay kadar bütün limitler için geçerlidir.

Bireysel Destek Kredisi Olumsuz Sonuçlanması

Destek kredisi olumsuz sonuçlanması durumunda tüketici beyan ettiği bilgileri tekrar düzenleyerek yeniden başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru sırasında eksik bilgi sağlanması veya gelir bilgileri gibi bilgilerin hatalı girilmesi durumunda destek kredisi başvuru işlemi olumsuz sonuçlanması olası durumlar arasında yer almaktadır. Bütün bilgiler tam ve doğru beyan edilmesine rağmen başvuru işlemi yine olumsuz olarak sonuçlanmış ise kullanıcı kredi kullandırma  işlemi için uygun değildir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.