enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Banka Hesabı Açmak İçin Gerekenler

Banka Hesabı Açmak İçin Gerekenler

Banka Hesabı Açmak İçin Gerekenler

Neden banka hesabı açmamız gerekiyor? Günümüz Koşullarında banka hesabınız olmadan bir çok işlemi gerçekleştiremiyorsunuz. Banka hesapları online olarak veya diğer yollardan işlem yapmanızı kredi çekmenizi ve diğer de bir bankalar ile nakit alışverişi yapmanızı var olan paranızı hesabınıza yatırmanızı hesaplar arası nakit para transferleri ve ödemeler yapmanıza olanak sağlayan bir araçtır.

Banka Hesabı Açmak Ne İşe Yarar?

Farklı bankalar ile çalışmak istiyor ve diğer bankaların sizin çalışmış olduğunuz banka aracılığı ile  sizin için gerekli bilgileri ve ve merak ettiği ön koşul şartlarını belirlemek için kullandığı en önemli kriterlerden bir tanesi bir bankada hesabınızın olmasıdır. Banka hesabınız aslında sizin öz geçmişiniz oluşturmaktadır.

Banka Hesabı Nasıl Açılır

Banka hesabı açabilmek için bir kaç farklı yol bulunmaktadır. Bunların birincisi bankaya müracaat ederek yapılacak olan başvuru ikincisi ise bankanın İnternet üzerinden yapılabilecek bankanın sağlamış olduğu İnternet sağlayıcıları üzerinden yapılmaktadır. Bazı banka hesapları şirket prensibi gereği İnternet üzerinden yapılamamaktadır. Şahsın veya şirketin bizzat yetkilileri tarafından başvurusu ile yapılabilmektedir.

Son zamanlarda meydana gelen korona virüs hastalığından dolayı İnternet üzerinden banka hesabı açmak daha kolay ve esnek bir hale geçiştirilmiştir.

Banka Hesabı Açmak Ücretli mi?

Bankalar müşterileri için banka hesabı açmaları durumunda herhangi bir ücret talep etmemektedirler. Banka hesabı açan müşteriler banka ile çalışmaya başladıkları için bankların tümü bunun için çalışmalar yapar ve müşteri toplamak ister.

Banka Hesabı Açmak İçin Yaş Sınır Nedir?

Banka hesabı açmak için yaş sınırı eskiden 18 yaş olarak belirlenmişti yalnız yeni yapılan çalışmalar ve BDDK nın almış olduğu kararlar neticesinde artık banka hesabı açmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşına girmemiş vatandaşlar bile banka hesabı açabilir para yatırma çekme gibi işlemleri gerçekleştirebilmektedir.

Bebeğime hesap açmak istiyorum

Bebeğime hesap açmak istiyorum diyen vatandaşlar bile en yakın banka kuruluşuna giderek bankaların bebek ve çocuklar için sunmuş olduğu kumbara lı  hesabı ile geleceğe yönelik çocuğunuz için birikim sağlayabilir devlet teşviklerinden faydalanabilirsiniz.

İnternetten Banka Hesabı Açma

Garanti bankası için internetten hesap açmak için yapılması gerekenler sırasıyla şöyle. Öncelikle bankanın resmi sitesi olan garantibbva adresini tıklayarak başvuru işlemlerinden. Bireysel başvuru hesaplar hesap açılışları menüsünden gerekli formu doldurarak başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca oluşabilecek herhangi bir aksaklık tan dolayı sormak istediğinizi ve yardımcı olunmasını talep ettiğiniz herhangi bir konu hakkında 444 0 333 numaralı müşteri temsilciliklerinden faydalanabilir var olan banka hesap bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Aynı şekilde ziraat bankası, Halk bankası , vakıf bank gibi bankaların İnternet şubesi aracılığı ile hesap açma bölümlerinden kolayca hesap açabilir gerekli başvuru formunu doldurduktan sonra. Onay işlemlerinin ardından hesabınızı kullanmaya başlayabilir mobil bankacılık işlemlerinden mevcut hesabınızdan eft havale fatura ödemesi yapabilirsiniz.

Banka Hesabı Açmak İçin Gerekli Belgeler

Genel olarak banka hesabı açmak için gerekenler şunlardır.

  • T.C Kimlik Belgesi
  • Kişinin açık adres
  • Telefon numarası

Bu belgeler bankanın müşterisinden istemiş olduğu başlıca belgelerdir. Ayrıca banka bu belgelerin dışında banka tarafından müşterisine sunmuş olduğu bazı bilgi formu ve banka şartlarını kabul ettiğini belirten belge imzalatılmaktadır. Bu belgeleri imzalamadan önce biraz zaman alsa da okunması tavsiye edilmektedir çünkü müşterinin talebi dışında bazı ürünlere maruz kalmaması açısından önemlidir.

Banka Tarafından Verilen Belgeler

  • Müşteri Bilgi Formu
  • Bankanın kendisine özel hizmet sözleşmesi
  • Temel Bankacılık Ürün Formu

Bankadan Öğrenci Hesabı Açmak İçin İstenilen Belgeler

  • Öğrencinin ikamet adresini belirten belge
  • Herhangi bir yurtta ve kalmış olduğu eğitim kurumu
  • Okul tarafından alınacak Öğrenci belgesi
  • Kimlik belgesi veya ehliyet
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.