enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Dondurulan İnstargam Hesabı Nasıl Açılır?

Dondurulan İnstargam Hesabı Nasıl Açılır?

Dondurulan Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

 Dondurulan instagramı açma: Instagram, günümüzde en sık kullanılan fotoğraf/ video paylaşma uygulamalarından biridir. Bu uygulamada istediğiniz tarzda fotoğraflar paylaşabilir, videolar yükleyebilir, başka sosyal medya hesaplarınızın linkini paylaşabilirsiniz. Günümüzde bu uygulamadan para kazanmak bile mümkün. Çok fazla kişi instagram kullanmaktadır ve kullanan kişi sayısı arttıkça, problemler de artmaktadır. Bu uygulamada çok fazla zaman geçirdiğini düşünen ve ya başka sebeplerden dolayı  donduran kişiler, sonradan tekrar açmak isteyebiliyor. Bunun için yapmanız gereken şeyler çok basit. Peki dondurulan instagram hesabı nasıl açılır?

Instagram Hesabı Dondurma

Öncelikle, instagram hesabınız varsa ve dondurmak istiyorsanız,  bunu telefonunuzdan yapamazsınız, bu işlem için bir bilgisayara ihtiyacınız var. Arama motorunuza instagram hesabı dondurma yazdığınız zaman karşınıza bir link çıkar ve o linke tıklayarak hesabınızı dondurabilir ve ya kalıcı olarak silebilirsiniz. Hesabınızı kapatmanız için size önce bir kaç soru sorulur. Instagram hesabınızı neden kapatmak istediğiniz sorulur ve verdiğiniz cevaba yönelik size çözüm önerileri sunulur.

dondurulan instragam hesabı nasıl açılır

Dondurulan İnstagram Hesabı Silinir mi?

Yani instagram, kullanıcılarının uygulamayı kullanmaya devam etmesini ister. Sonrasında şifrenizi girmeniz istenir. Yani instagram hesabı dondurmak istiyorsanız şifrenizi biliyor olmanız gerekir. Şifrenizi bilmiyorsanız, instagram  uygulamasından şifremi unuttum ibaresine tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Tekrar aktifleştirmek istediğinizde de şifreniz gerekli olduğundan dolayı, şifrenizi bilmeniz önemlidir. Daha sonra eğer eminseniz hesabınızı dondurabilirsiniz. Hesabınızı kalıcı olarak kapattığınızda ise hesabınızı tekrar açamazsınız. Hesabınızdaki fotoğraf, video, beğeni ve yorumlarla birlikte hesabınız tamamen silinir. Kullanıcılar genelde instagram hesabını geçici olarak dondurmayı tercih etmektedir. Çünkü eğer hesabınızı geçici bir süreliğine dondurursanız, hiçbir fotoğrafınız, beğenileriniz veya yorumlarınız silinmez. Yani hesabınızı tekrar açtığınızda her şeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Dondurulan İnstagram Kaç Günde Açılır?

Instagram hesabını donduran kullanıcıların çoğu bir süre sonra hesabını tekrar açmak istiyor. Bu uygulama bağımlılık yapıyor da denebilir. Siz hesabınızı kapatsanız da diğer kullanıcılar kullanmaya devam ediyor ve donduran kullanıcılar da tekrar kullanmaya başlamak istiyor. Eğer instagram hesabınızı doldurursanız ve çok zaman geçmeden tekrar açmaya çalışırsanız açamayabilirsiniz. Çünkü dondurulan instagram hesabını açmak için en az 4 saatin geçmesi gerekiyor. 4 saat geçtikten sonra açmak isteyip açamazsınız da en az 24 saat yani bir gün beklemeniz gerekmektedir. Hesabınızı gece on ikide kapattıysanız, iki gün beklemeniz de gerekebilir.

Instagram hesabınızı tekrar aktifleştir meniz için gereken tek şey, hesabınıza normalde yaptığınız gibi giriş yapmanızdır. Yani kullanıcı adınız ve şifrenizle hesabınıza giriş yaptığınızda hesabınızı aktifleştirmiş olursunuz. Hesabınızı dondurup, ardından aktifleştirip tekrar dondurmak istediğinizde ise tekrar bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için de bir ve ya iki gün beklemeniz gerekir. Bazen bu süre de yeterli olmaz, daha fazla beklemeniz gerekebilir. Fakat sonradan hesabınızı aktifleştirme işlemi oldukça kolaydır. Kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz yeterlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.