enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Askercell Nedir? Nasıl Alınır? Askercell Paketleri

Askercell Nedir? Nasıl Alınır? Askercell Paketleri

Askercell Nedir? Nasıl Alınır?

Askerlik hizmeti boyunca silah altında bulanan erlerin kullanımı için açılan iletişim kanallarından bir tanesi Askercell’dir. Askercell hattı kullanma işlemi ise oldukça basit ve ulaşılabilir bir yöntemdir. Askercell hattı Anlaşmalı telekomünikasyon şirketleri alt yapısı kullanmak suretiyle askerlerin kullanımına sunulan ve askercell olarak adlandırılan askerlik görevini icra eden vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Peki Askercell hattı nasıl alınır? Askercell hattı kaç günde açılır ne kadar? Askercell nasıl alınır? sorusuna ise yazının ilerleyen bölümünde yer vereceğiz.

Askercell iptal etmek veya askercell hattın kullanımını başkasını devretmek ise oldukça kolay işlemler arasında yer almaktadır. Askercell Hattın iptali için gerekli olan tek şart ve gerekli belgeler olarak askercell hat sahibinin müracaat etmesidir.  askercell Hat sahibinin kimlik bilgileri ile askerlik süresini tamamlayan bireylerin isteği doğrultusunda kullanım dışı bırakılmaktadır. Askercell Hattın devri ise karışık ve dolaylı bir yöntem olduğu için çoğu kullanıcı yeni hat alma yöntemini tercih etmektedir.

Askercell Nedir?

Askercell nedir?  Genelkurmay başkanlığının yayınladığı talimatlarda askerlik hizmeti süresi boyunca erlerin sivil hat kullanımı yasaklamaktadır. Bu durum ise askerlik süresi boyunca erlerin sevdiklerinden uzak kalması olarak değerlendirilmektedir. Askercell kullanma işlemi ise yapılan düzenlemeler ile erlerin iletişim kısıtlamasına esneklik kazandırmış, sevdikleri ile kolay bir şekilde görüşmesine imkan tanımak amacıyla askercell hat kullanımını hizmete sunmuştur.

Askercell Kaç Günde Açılır

Askerlik görevini yerine getiren birçok erin kafasında oldukça yer eden sorulardan bir tanesidir. Hat kullanıma açılma süresi oldukça kısa bir süre içinde gerçekleşmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus hattın kullanıma sokulacağı telefondur. Zira yayınlanan talimat gereği ortam kaydedici cihazların bulundurulması yasak olduğu bildirilmiştir.

Eğer askerlik süresi boyunca talimat dışı cihaz kullanımı söz konusu olduğunda ciddi yaptırımlar ile karşılaşmak mümkündür. Bu cezalar askerlik süresinin uzaması şeklinde uygulanmaktadır. Askercell iptal etmek için ise askerlik hizmetinin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Askercell Nasıl Kullanılır?

Askercell kullanma işlemi normal iletişim hatlarından oldukça farklıdır. Hattın kullanımı belirli zaman dilimlerinde gerçekleşmektedir. Genelkurmayın belirlemiş olduğu kullanım zaman dilimler ise mesai saatleri dışı olarak belirlenmiştir. Bu süreler dışında hat pasif halde kalarak iletişime kapalı tutulmaktadır. Askercell kaç günde açılır veya kullanma süreleri gibi sorular için ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz.

Askercell kullanımı boyunca, başvuru sırasında belirtilen beş numara yurt içi ve iki numara yurt dışı olmak üzere toplamda yedi numara ile iletişim kurulmaktadır. Belirtilen bu numaralar dışında başka numaralara arama yapılmamaktadır. Eğer belirtilen numaralardan herhangi biri kullanım dışı kalmışsa, operatör ile iletişime geçerek yeni numara eklemek mümkündür. Askerlik görevinin tamamlanması ile kullanıcının başvurusu suretiyle Askercell iptal etmek mümkündür.

 Askercell Hat Ücreti Ne Kadar?

Askercell kullanma işlemi için belirlenen operatörlerden yeni başvuru ile veya mevcut hattın Askercell’e çevrilmesi şartıyla gerçekleşmektedir. Askercell kaç günde açılır sorusuna ise normal hatlardan fark gözetilmeksizin işleme açılmaktadır. Yeni hat alımında hat ücreti ödenmektedir. Askercell hat fiyatı 70 TL dir  Fakat mevcut hattın taşınması durumunda herhangi bir ücret ile karşılaşılmamaktadır. Sadece talep edilen tarife ile ücretlendirilmektedir.

Askercell tarifeleri için başvuru sırasında bilgi alabilirsiniz. Askercell kullanımı zorunlu değildir fakat erlerin sevdikleri ile daha rahat ve kesintisiz iletişim kurması için gerekli bir durumdur. Askerlik görevinin tamamlanması ile birlikte taşınan hattın Askercell iptal etmek için başvuruda izlenilen yolun aynısını gerçekleşmektedir.

askercell-başvuru

Askercell kaç numara eklenir?

Askercell hattınıza numara kısıtlaması var mıdır? Askercell hattınıza en fazla 5 GSM numarası 2 adet sabit hat numarası ekleyebiliyorsunuz.

Askercell ücretsiz mi?

Askercell hat servisi ücretsizdir ancak ücretsiz veri kullanım hakkı ve sesli görüşme imkanı sağlamamaktadır.

Askercell Kıbrıs’ta Çekiyor mu?

Kuzey Kıbrıs Türk cumhuriyetinde askercell hattı aktif olarak kullanılabilmektedir. Kullanım saatleri 08:00 ve 18:00 arasında müsaade edilmiştir.

Türk Telekom Asker Kart Kampanyası

4 TL lik yüklemelere askercell hat sahipleri 30 dakika görüşme yapma imkanı sağlanmıştır. Bu tarife sabah 7 akşam 7 saatleri arasında görüşme imkanı sağlamaktadır.

Askercell Hattı Dinleniyor mu?

Genel kurmay başkanlığının yaptığı açıklamada operasyonel bölgede olan Mehmetçiğin terör örgütü tarafından dinlenebileceği yönünde uyarı yaparak askeri personelin konuşmalarında bu konuları konuşmaktan kaçınması gerektiğini belirtmiştir.

Askercell Hat Fiyatı 2020

Askercell Hattı Kaç Para?

Askercell hattı almak için 2021 yılı ücreti kullandığınız mevcut bir hattınız var ise her hangi bir ücret talep edilmemektedir. Yalnız üzerinize kayıtlı bir hattınız yok ise 70 TL gibi bir ücret ile askercell hattı alabilirsiniz.

Askercell Hattı ücretli mi?

Askercell hattı ücretsiz görüşme sağlamamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.