enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2021

Faizsiz kredi Nedir? Faizsiz Kredi Nasıl Çekebilirim? Faizsiz kredi Nasıl başvurulur? Detaylar yazımızda ; Ekonomi iş kolları arasında üreticilerin ve esnafların likiditesini arttırmak için hazırlanmış ticari kredilerdir. Faizsiz kredi veren bankalar ve bu çalışmaları farklı banka ve kurumların ortak çalışması sonucunda ihtiyaç sahiplerine sunulmaktadır.

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Bu kapsamda hazırlanmış ekonomi paketleri için kredi başvurusu ilgili faizsiz kredi veren bankalara yapılmaktadır.  Başlıca KOSGEB iş geliştirme sürecinde veya yeni iş kurmak isteyenlere faizsiz kredi ve  finansman desteği sağlamaktadır.

Bu görevi faizsiz kredi veren bankalar uygulamaktadır. İşletme ölçeğine göre Kalkınma Ajansları da faizsiz kredi olarak büyük ölçekli projeler de finansman ve ekipman desteği sağlamaktadır.

Faizsiz kredi veren bankalar ve bu bankaların ürün politikasına bağlı olarak esnafa ve tüketicilere düşük faizli kredi desteği sağladığı da görülmektedir. Kamu bankaları aracılığıyla gerçekleşen finansman desteğinden faydalanmak için faizsiz kredi veren bankaya müracaat etmek yeterli olacaktır. Kredi başvurusu yapmadan önce gerekli şartları okumak gerekir.

Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sıfır faizli kredi hizmetinden faydalanabilmek için işletmenin son beş yıl içerisinde esnaf destekleme kredilerinden faydalanmamış olması gerekmektedir. Eğer belirtilen süreler içerisinde destekleme fonlarından faydalanmışsınız başvurunuz olumsuz olarak değerlendirilecektir. Faizsiz Kredi başvurusu sırasında gerekli belgeler, hazır bulundurulmalıdır.

Faizsiz kredi desteğinden sadece KOBİ’ler faydalanabilmektedir. Bireysel müşteriler veya iş yeri ruhsatı bulunmayan bununla beraber vergi levhası olmayan ihtiyaç sahipleri bu desteklerden faydalanamazlar.  KOSGEB kapsamında yürütülen esnaf destekleme kredileri için taşıması gereken şartlar şu şekilde sıralanabilir:

Faizsiz Kredi Alma Şartları

 • 18 yaşından gün almış ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Talep edilen tutarı işletme ile alakalı harcamalar veya giderlerin finansmanı için kullanmak
 • İşletme sahibinin, işletme haricinde başka gelirinin olmaması ve gelir belgesi ile bunu desteklemesi
 • Eğer KOSGEB girişimcilik desteği ile sıfır faizli kredi başvurusunda bulunulacaksa; kursların tamamlanmış olması ve diğer şartların yerine getirilmiş olması gerekmektedir. KOSGEB başvuruları için ilgili içeriğe bakabilirsiniz.
 • İşletmenin KOSGEB desteğinden daha önce faydalanmamış olması gerekmektedir. KOSGEB desteği aynı faaliyet, sektör ve işletme sahibi için tek seferlik olarak verilmektedir.
 • Kredi başvurusu yapılırken dikkat edilecek bir diğer husus ise işletmenin akraba veya borç karşılığında devir alınmamış olması gerekmektedir.

Faizsiz kredi başvurusunda KOSGEB eğitimini tamamlamış ve aldığı eğitim veya kurs ile ilgili üretimde bulunacak girişimciler faydalanabilmektedir.  Esnaflar için ise ilan yoluyla düşük faizli kredi veya esnek kredi kampanyaları duyurulmaktadır.

Esnaf Kredisi Nedir?

Esnaf kredisi; üretim veya ticari faaliyetleri sırasında likidite zorluğu yaşayan işletmelere sağlanan finansman destekleridir. Bu destekler ise vergi affı, ekipman desteği iş gücü desteği gibi kategorilerde incelenebilir. Bu makalede esnaflara sağlanan finansman desteği hakkında bilgi verilecektir.

Sıfır faizli kredi desteğinden faydalanmak için ilgili kamu bankalarına başvuruda bulunmak yeterli olacaktır. Bu bankalar değişiklik gösterebildiği için herhangi bir banka belirmek oldukça zordur. İlan sonrasında ilgili banka adı duyurularak başvurular alınmaya başlamaktadır. Kredi başvurusu yaparken şu şartların taşıdığınızdan emin olun:

 • Başvuru sırasında içinde bulunduğunuz meslek grubunun destekleme fonlarından faydalanma durumu
 • Talep edilen tutar ile belirtilen üst limit arasında fark olmamalıdır. Üst limitin aşılması durumunda başvuru olumsuz olarak değerlendirilebilir.
 • İşletme üretim kapasitesi veya ticari faaliyetlerin gerçekleştirildiği tesisin destekleme kredilerine uygun olması gerekmektedir. Kullanılan makine ve teçhizat ya da iş gücü gibi faktörler başvuru sırasında önem taşımaktadır.
 • İşletmenin iflası veya haczi gibi durumlarda kredi desteği sağlanmaz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2021

 • Ziraat Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk
 • Vakıf katılım emeklilik
 • Türkiye Finans
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.