enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Kosgeb Nedir? Başvuru Nasıl Yapılır? Hangi Belgeler Gereklidir

Kosgeb Nedir? Başvuru Nasıl Yapılır? Hangi Belgeler Gereklidir

Kosgeb Nedir? Kendinize ait bir iş yeriniz olsun istiyor, Girişimci olarak küçük bir işletme veya dükkan açmak istediğinizde birçok prosedür gerekmektedir. Özellikle iş yeri açabilmek için belli bir sermaye gerekmektedir. Sermaye ile almış olduğunuz eğitimler doğrultusunda, kosgeb ile iletişime geçerek gerekli tüm belgeleri hazırlayarak hibe desteği alabilir, faizsiz kredi imkanından faydalanabilir iş yerinizi açabilirsiniz.

Devlet destekli olan KOSGEB sunmuş olduğu sermaye paketleri ile tüm insanlara olanaklar tanımaktadır. Ticarete başlamak ve atılmak isteyen kişiler bu kuruluşa başvurarak KOSGEB’den destek almaktadır. Ticarete atılmak isteyen kişilerin yardımına koşan kurum, hem Türkiye’nin ekonomisine katkıda bulunuyor hem de girişimcilerin yeni işlerde faaliyet sürdürmesine yardımcı oluyor.KOSGEB’e Nasıl başvuru yapılır Kimler başvuruda bulunabilir? anlaşmalı bankalar ve gerekli belgeler nelerdir yazımızda inceleyelim

KOSGEB’e Kimler Başvurabilir Kimler Destek Alabilir?

Devleti’nde içerisinde yer aldığı şahıslara ve kurumlara destek veren KOSGEB, hem sermaye hem de girişimcilik kursları sayesinde insanlara birçok fayda sağlamaktadır. KOSGEB Kurumu aynı zamanda KOBİ’lere de girişimcilik kapsamında birçok kurs sunmaktadır. Özel destek programları sayesinde KOBİ’ler, tüm bilgilere sahip olabiliyor işletmeler hakkında detaylı olarak bilgilendiriliyor. Henüz ticareti yapılacak olan kişiler veya ticarette olan fakat büyümek isteyen şirketler, KOSGEB’den alacağı hibeler sayesinde büyüyerek yeni bir işletme sahibi olabiliyor. KOSGEB den faydalanmak için belli başlı hususları bulundurmak gerekmektedir. Herkes KOSGEB’den destek almamaktadır.

Destek kredisi alabilmek için kurumun vermiş olduğu iş kurma eğitimini tamamlamak gerekmektedir. Yeni iş kurmak ve iş hayatına atılmak isteyen kişiler başvurabilir. İşyerinde çeşitli makine ve ekipmana ihtiyaç duyan kişiler, hâlihazırda iş yeri olup büyütmek isteyen kişiler başvurabilir. Yurt içi ve yurt dışında yapılan tüm fuarlara katılım sağlamak isteyen işletmeler ve kişiler KOSGEB’e başvurabilir. Ayrıca araştırma ve geliştirme kapsamında faaliyet sürdüren tüm KOBİ’lerde destek alabilmektedir. Projeleri geliştirmek isteyen kişiler, başvuru yaptığında KOSGEB’den destek alması sağlanabilir.

KOSGEB’e Nasıl Başvuru Yapılır Ve Hangi Bankalar Kredi Verir

KOSGEB’e başvuru yapmak için belli başlı prosedürleri yerine getirmek gerekiyor. Kuruma kayıt yaptırarak işlemleri başlatabilirsiniz. KOBİ beyannamesi doldurarak, sahip olduğunuz işletmenin KOBİ olduğunu kanıtlayabilir belgeyi götürmelisiniz. Başvuru beyannamesi doldurulduktan sonra KOSGEB’e iletilmektedir. KOSGEB beyannameyi inceleyerek, olumlu yanıtlar da kişilere geri dönüş sağlamaktadır.

KOSGEB’e internet üzerinden de başvuru yapmak oldukça kolaydır. Tüm bu adımları izleyerek başvuru yapabilir, sizlerde ihtiyaç duyduğunuz desteği alabilirsiniz. KOSGEB’den hibe almaya ve kredi almaya hak kazandınız da, kredinizi alabileceğiniz birçok banka bulunmaktadır. KOSGEB’den alınan tüm krediler, uygun görülen prosedürler doğrultusunda kişilere verilmektedir. Ülkemizde bu işlemleri gerçekleştiren ve kredileri sağlayan 9 adet faaliyet gösteren özel ve kurumsal bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar şu şekildedir:

Kosgeb Anlaşmalı Bankalar

  • Yapı Kredi Bankası
  • Akbank
  • Ziraat Bankası
  • Finansbank
  • Deniz Bank
  • Halk Bankası
  • İş Bankası
  • Vakıflar Bankası
  • Garanti Bankası

KOSGEB destekli kredi veren bankalar bu şekildedir. Sıfır faiz uygulaması ile alabileceğiniz kredileri yukarıda saymış olduğumuz bankalar aracılığı ile alabilirsiniz. KOSGEB ile anlaşmalı bankalar hiçbir şekilde faiz uygulamadan, devletin belirlemiş olduğu yasal çerçeveler içerisinde kredileri sizlere sunuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.