enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

EBA Puan Hilesi ile Puan Kasma Kazanma Taktikleri

EBA Puan Hilesi ile Puan Kasma Kazanma Taktikleri

Öğretmen ve öğrenciler için EBA puan kazanma yolları bilinmeyen puan kazanma taktikleri: EBA uygulamasınız hayatımıza girmesi ile beraber öğrenciler artık uzaktan eğitimi EBA veya zoom uygulaması ile görmekteler. EBA uygulaması arık öğrenciler için vazgeçilmez günlük rutinleri arasında yer almaktadır.

Tabi EBA uygulamasının kendine has puan hesaplama yöntemi ile öğrencilerin başarı puanını hesaplayarak doğrudan bir ortalama çıkarmakta hem öğrenci hem öğretmen için katılım ortalamasına göre puanlar vermektedir. Bu durum öğrencilerin EBA notunu doğrudan etkileyerek öğretmenlerin öğrencinin derse katılımı hakkında önemli bilgiler ve veriler sunmaktadır.

EBA Puan Hilesi Var mı?

EBA her ne kadar kendine has bir program olsa’ da bu program üzerinden bazı püf noktaları değerlendirerek EBA üzerinden puan artırma hilesi, Eba’ dan, puan kasma ve kazanma olarak da adlandıran bir kaç düzenleme ile EBA üzerinden rozet alabilir seviye atlayabilir puanınızı yükseltebilirsiniz. Peki 2021 yılı için güncel eba’ dan Puan kasma puan arttırma ve kazanma yöntemleri nelerdir?  Öğretmen ve öğrenciler için puan kazanma yolları puan arttırma puan kasma nasıl yapılır.

EBA Puan Sistemi Değişti mi?

Son zamanlarda EBA puan kazanma hilesi puan kasma gibi bir çok yönteme başvurulduğu için uygulama belli kısıtlamalar getirmiş olsa da normal eğitim öğretim rutini üzerinden bir çok puan kasma, kazanma yöntemleri bulunmaktadır. Bu yazımızda basit ama bir o kadar puan kazanmanıza yardımcı olacak yöntemlerden bahsedeceğiz.

EBA Puan Arttırma Yöntemleri

EBA puan arttırma yöntemleri hem öğretmenleri hem de öğrencileri yakından ilgilendirmektedir. Öğrenciler nasıl eba’ dan puan arttırabilirim diye istiyorlar ise aynı şekilde öğretmenler de eba dan puan arttırma yöntemlerini bir o kadar önemsemektedir.

Öncelikle öğrenciler ebaya düzenli olarak katılıp derslere iştirak ettikleri sürece rozet alır puan artırarak EBA ‘ dan puan kasma kısmının ilk etabını gerçekleştirmiş oluyorlar aslında. Benzer şekilde öğretmenlerde günlük olarak yapmış oldukları ders sayısı öğrenci miktarı gibi bazı etkenler ile puan kazanmaktadırlar.

EBA Öğretmen Puan Artırma (Kasma) Nasıl Yapılır

Derslere Katılarak puan kazanma: Birinci puan kazanma yöntemi her gün düzenli olarak derslere katılıp oturum açmanız durumunda 2 puan kazanmış oluyorsunuz.

İleti ve tartışma ile puan kazanma: İkinci EBA dan puan kazanma yöntemi ise ileti ve tartışma etkinlikleri oluşturun ileti tartışma ve etkinlik oluşturduğunuz takdirde günlük 3 puan kazanırsınız.

Ders Göndererek Puan kazanma: Her gün ders işleyen öğretmen guruba veya sınıfa göndermiş olduğu her ders için 5 Puan kazanmaktadır. Aynı şekilde her guruba veya sınıfa gönderilen test için ise öğretmenin hanesine 4 puan eklenmektedir. EBA derslerden puan kazanma alarak adlandırabiliriz.

Ders veren öğretmenin gurup sayısı ne kadar çok olur ise alçağı puan gurup başına hesaplandığı için o kadar fazla olacaktır. Peki EBA dan ders için gurup nasıl oluşturulur? Öncelikle gurup oluştur kısmına girilir ardından oluşturulacak olan guruba bir isim verilir, Açtığınız gurubun nasıl bir eğitim göreceğini seçip etüt, çalışma gurubu, proje vs. Sonrasında kaydederek gurubu oluşturmuş olursunuz. Ardından guruba eklenecek öğrencileri seçmeniz kalıyor.

EBA uygulaması sınav ile puan kazanma: öğretmenler için puan kasmanın bir diğer yöntemi ise sınavlar ile olmaktadır. Diyelim 3 gurubunuz var ve sınav yapmak istiyorsunuz. Her guruba paylaş butonu ile göndermiş olduğunuz her ileti başına 2 puan kazanabilirsiniz.

EBA raporları inceleyerek puan kazanma: EBA uygulaması ile göndermiş olduğunuz raporları inceleyerek rapor başına 2 puan performans raporları için ise 5 puan kazanabilirsiniz.

Yorum yaparak puan kazanma: öğretmenler arasında yapılan mesleki gelişim kısmında bulunan kurslara katılıp bur kurslar ve guruplara yorum yapıp katkıda bulunursanız 2 puan kazanırsınız.

Portföyler ile puan kazanma: Benzer şekilde öğrencilerin portföyleri hakkında yapacağınız görüş ve öneriler hakkındaki yorumlar ile yine 2 puan kazanırsınız.

Akış oluşturarak puan kazanma: Yapacağınız dersler hakkında bir akış oluşturursanız her soru için 5 puan kazanabilirsiniz.

Soru ve sınav ekleyerek puan kazanma: soru sınavları ekleyip gruplara gönderecek olursanız, Her soru için EBA hanenize 2 puan ekler 5 soru hazırlarsanız  10 puan kazanır bu soruları guruplara göndererek puanınızı arttırabilirsiniz.

Üniteler ile puan kazanma: Ünitede yer alan çalışmaları sınıflar gönderirseniz göndereceğiniz her ünite başına 4 puan kazanmış olursunuz.

EBA puan arttırma yöntemleri kullanılarak günlük puanlarınızı arttırabilir, Eğitim yılı puanınız arttırabilir. Okul sıralamasında ön sıralara gelebilirsiniz. EBA uygulaması puanları öğretmen ve öğrenciler için bazen hemen yansıtmayabilmektedir. Gecikmeler olabildiği gibi bazen 1 gün sonrası geçmektedir. Kimi durumlarda ise uygulamayı kapatıp açtıktan sonra görülmektedir.

EBA Öğretmen puan arttırma yöntemlerinden kısaca bahsetmeye çalıştık. Uygulamada gerçekleşebilecek puan değerlendirmesi ile alakalı değişiklikler olması durumunda sizinle paylaşacağız.

EBA Öğrenci Puan Kazanma Artırma Hilesi Nasıl Yapılır?

EBA öğrenci puan arttırma yöntemlerinden bahsedelim öncelikle öğrenciler için uygulama üzerinden puan kasma bir diğer adıyla puan kazanma hileleri olarak’ da adlandırabileceğimiz oldukça işe yarayan bazı yöntemler.

Eba öncelikle bilgilerinizin tam olmasına önem verdiği için profilinizi gerekli şekilde doldurmanıza 3 puan vermektedir.

 • Öncelikli olarak her gün düzenli olarak giriş yapın. Her gün EBA uygulamasına girmeniz 1 puan kazandırır.
 • İkinci olarak sertifika ekleyerek 5 puan kazanabilirsiniz.
 • Sınıf ve öğretmeniniz ile bazı konularda iletişime geçerek 2 puan kazanabilirsiniz.
 • Öğretmeninizin yaptığı derslere sadece katılmanız durumunda 5 puan kazanıyorsunuz.
 • EBA uygulamasında etkileşimli bazı içerikler paylaşıp etkileşim oluşturursanız. 15 puan gibi yüksek bir puan elde edebilirsiniz.
 • EBA PDF bölümünü kullanarak 3 puan kazanmanız mümkün.
 • Araştırmacı bir kişiliğiniz var ise EBA kütüphanede vakit geçirip araştırma yapıyorsanız. araştırmanıza bağlı olarak 10 puana kadar kazanmanız mümkün.
 • EBA da en çok puan kazandıran yöntemlerden bir tanesi olan doküman ekle kısmından 3 puandan başlayarak paylaşmış olduğunuz doküman adedine bağlı olarak 5000 puana kadar puan kazanmanız mümkün.
 • Sesli videoları izleyerek video başına 3 puan kazanabilirsiniz. Arama kısmına ses yazarak dokümanlara ulaşabiliyorsunuz.
 • Derslerden sıkılıp biraz alıştırma yapayım diye düşünüyorsanız bu güzel bir fikir çünkü yapmış olduğunuz her alıştırma için 15 puana kadar kazanmanız mümkün.
 • Uygulama üzerinden herhangi bir konu üzerinden oylama yaparak 2 ila 5 puan arası kazanabilirsiniz.
 • İlgili bir öğrenci olduğunuzu belirtmek için görseller kısmında dolaşarak 3 puan kazanabilirsiniz.
 • JPG bölümünde görseller kısmını ziyaret ederek her görsel başına 3 puan kazanabilirsiniz.
 • Yüksek puan kazandıran bir diğer bölüm ise toplama çıkarma yaparak puan kasma işlemini yapabilirsiniz.
 • EBA puan kazanma yöntemleri arasında bir diğeri test sorularına katılıp testleri cevaplayabilirsiniz.

EBA Proje Ödevine Nasıl Bakılır

Eba üzerinden öğrencilerin ulaşamadıkları bazı bölümler mevcuttur bu bölümlerden bir tanesi proje ödevlerinin kaydedildikten sonra tekrar görülmemesi sorunudur. Bu esasından sadece öğretmen ve okul müdürleri tarafından görülebilen bir kısım olduğu için öğrenciler ulaşamamaktalar.

EBA Puan Sıralamasına Nasıl Bakılır?

EBA kazanılan puanlara bakmak ve sıralamayı görmek için uygulamayı açtıktan sonra profil resminizin bulunduğu kısımda eğitim yeri puanı yazan kısmı açılacaktır. Bu alanda toplam puanınızı geçmiş zamanda kazanmış olduğunuz puanları görebilirsiniz. Ayrıca bu alanda EBA dan puan nasıl kazanılır kısmını inceleyerek EBA’ dan nasıl puan kazanabileceğinizi detaylı bir şekilde göstermektedir. Aynı menüde hem sınıf hem okul sıralamanızı görüntüleyebilirsiniz.

Yine bu bölümde ayarlar kısmında öğretmenler için öğrencilerin okul sıralamanızı görüntüleme kısmından gizleyebilir veya diğer öğrencilerin görmesi için aktif hale getirerek görünün hale getirebilirsiniz.

EBA’ da En Yüksek Puan Kaç?

EBA puan sınırı öğrenciler için en yüksek puan 100 olarak belirlenmiştir. Bir öğrenci günlük olarak 100 puan kazanabilir ise hem derslere olan ilgi alakasını göstermiş oluyor hem derse katılımının yeterli oranda olduğunu kanıtlamış oluyor.

EBA Puanları Ne İşe Yarayacak?

EBA puanları öncelikli olarak öğrencinin okula devam etmesi okul kurallarına riayet etmesi gibi değerlendirebiliriz. Ayrıca EBA puan hesaplaması bilişim sektöründe yapılarak öğrencilere yıl sonu olarak olumlu şekilde dönüşler sağlayabilmektedir.

EBA Öğretmen Puanları Ne İşe Yarar?

Eğitim kurumlarından uzak olan hem öğrenci hem öğretmenler için EBA uygulaması öğretmenlerin uzaktan eğitim dönemi boyunca öğrencileri ile ne kadar vakit geçirdiği ne kadar kaliteli dersler sunup yeteri kadar derslere zaman ayırıp ayırmadığı hakkında kurumlara bilgi vermektedir.

EBA Portfolyo Ne İşe Yarar?

Portfolyo dijital hesaplama olarak geçmekte olup öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik başarılarını gösterebilen dijital mekanizmaya verilen isimdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.