enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Kiracı Su Aboneliği İçin Gerekli Evraklar

Kiracı Su Aboneliği İçin Gerekli Evraklar

Kiracı Su Aboneliği İçin Gerekli Evraklar Kullanıma sahip olunan binaların kiralanması sonrasında kiracının bazı abonelikleri üzerine alması gerekir. Su da bu abonelikler arasında yer almaktadır. Diğer tüm aboneliklerde olduğu gibi su aboneliğinin gerçekleştirilmesi içinde kira sözleşmesinin yapılmış olması gereklidir. Kira sözleşmesi ile abonelikler başlatılır. Kira sözleşmesinin yanı sıra farklı belgelerde talep edilir. Kiracı su aboneliği için gerekli evraklar aşağıdaki listede aktarılmaktadır.

  • Yapı iskân belgesi ve Yapı Ruhsatı
  • Zorunlu depren sigortası –DASK
  • Kimlik fotokopisi
  • Kira sözleşmesi
  • Tesisat numarası( sayaç numarası ve markası )
  • Teminat ve abonelik bedelleri

Kiracı Su Abonelik İşlemleri

Kiraladığınız bina ya da dairenin su aboneliğini almak için öncelikle bölgenizdeki su dağıtımı işlemini gerçekleştiren daireye başvurunuzu yaparak ilgili evraklar ile aboneliği almanız mümkün olur.

Kiracı su aboneliği için gerekli evrakların yanı sıra abonelik bedelinin de yatırılması ile beraber kiraladığınız yerin su aboneliğini üzerinize alabilirsiniz.

Yeni yapımı olan binalarda iskânın olmaması durumunda da abonelik yapılmaktadır. Eğer iskân gelene kadar su kullanımı yaptıysanız ve abonelik almamış iseniz iskân sonrasında yapacağınız abonelik sonrasında kullanım bedeliniz alınır.

İskân alınana kadar geçen sürede kullanılan su bedelinin alınmasında kullanım tutarının yüksek olması durumunda ise su dağıtım ofisine başvuru yaparak taksitlendirme avantajından da yararlanarak bedeli taksite bölerek daha rahat bir ödeme işlemine yer açmanız mümkün olur.

Kiracı Su Abonelik iptal işlemi

Alo 185 Su abonelik işlemleri telefon numarası aranarak Gerekli işlemler için ön kayıt yaptırılabilmektedir. Abonenin iptal başvurusu için kendisinin bizzat veya vekilinin Nüfus cüzdanı ve abonelik iptal başvurusunda bulunup en yakın hizmet noktasında gerekli işlemleri yaptırması gerekmektedir.
Gerekli Belgeler ise Şunlardır
  • TC Kimlik Numarası yer alan Kimlik Belgesi.
  • Sayaç üzerinde yer alan son metreküp bilgileri
  • Başvurulan şirket ise Şirketlerde kaşe, imza sirküsü ve yetki belgesi.

Kiracı Su Aboneliği Ücreti 2020

Kiracının Su aboneliğinin alması için kimliği ve kira sözleşmesi ayrıca DASK poliçesi ve tesisat numarasını yanında bulundurmasının ardından . Su abonelik ücretini kendisinin ödemesi gerekmektedir bu ücret abonelik sonunda geri iade edilmektedir. Su aboneliğinin ücreti 2020 yılı için belirlenen ücreti 196,50 TL olarak  belirlenmiştir. Bu ücret peşin olarak ödenebileceği gibi su faturasına yansıtabilmektedirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.