enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Noter Araç Satış Ücretleri

Noter Araç Satış Ücretleri

Noter Araba Satış Ücretleri

Günümüzde satacağımız birçok eşyayı noter huzurunda dolandırıcılık ve yasa dışı işlem yapmadan satışını gerçekleştiriyoruz. Noterler bu durumlar her iki tarafında güvencesini sağlayarak sağlıklı birer işlem yapılmasını sağlıyor. Bu yüzden ortaya çıkan birçok noter farklı ilçelerde bulunarak yasal satışların gerçekleşmesini sağlıyor. Noter bünyesinde yapılan hemen hemen her işlem ücrete tabii tutulduğundan satış yapacak kişilerin bu ücretleri bilerek gitmesi olası sürpriz ücretlendirme durumlarını engellemektedir.

Günümüzde satılan ve alınan araba rakamlarının ortalaması alındığında hemen hemen her insan her gün araba alışverişi yapmaktadır. Noter huzurunda yapılan satış işlemlerinde kişilerin bünyelerince yapılan işlemler tutarı şöyledir;

  • Araç Tescili                              171,00 TL
  • Araç Plakası Değiştirmeden 224,00 TL
  • Aracın Plakası Değişirse  224,00 TL

Bu ücret 2020 yılı ücretleri olduğundan bu zaman içerisinde araba alım satım yapan kişilerin notere vereceği rakamlar bunlardır. Satış yapacak olan kişilerin ücretlerini de aracı satın alacak kişi ödediğinden notere giden her satış işlemi için ücretleri alıcı tarafın ödediğini unutmayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.