enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

PTT Torba Kapandı Ne Demek

PTT Torba Kapandı Ne Demek

PTT kargo torba kapandı ne demek?

PTT  ile kargo gönderirken bir çok defa karşılaştığımız yazılardan bir tanesi olan kargo durumu kısmında yazan torba kapandı ibaresi ne manaya gelmektedir? Kargo gönderimi esnasında torba kapandı PTT kargo takibi ile alakalı merak edilenler yazımızın devamında.

PTT kargo ve bir çok kargo şirketinde olduğu gibi özellikle kargo gönderimi yapan vatandaşlarımızın sıkça kargo takibi esnasında karşılaştıkları durumlardan biri olan torba kapandı ibaresi özellikle kargo durumunu sorgula işlemini yapan kişiler tarafından karşılaşıldığından sıkça sorulan sorulardan bir tanesi olup Torba kapandı ibaresinin anlamını bilmeyen vatandaşlarımız tarafından merak konusu olmaktadır.

PTT Torba Kapandı Ne Demektir?

PTT kargo ile herhangi bir gönderi yolladığınızda torba kapandı yazısı ile karşılaşabilirsiniz. Gönderi üzerinde Torba kapandı ibaresinin anlamı göndermiş olduğunuz kargonun işlemlerinin sonlandığı ve artık açılamayacağı manasına geldiği gibi ayrıca torba kapandı ibaresinin bir diğer anlamı ise kargonuzun PTT tarafından onaylanıp alıcıya doğru yola çıktığı anlamına taşımaktadır.

Bilindiği üzere özellikle devlet kurumları kargo gönderimi işlemlerinin bir çoğunu PTT kargo ile yapmaktadırlar. Ptt kargonun diğer kargolardan ayıran en büyük özelliklerinden biri olan torbalama yolu ile gönderileri paketleyip alıcıya o şekli ile kargo lamalarıdır.

PTT Torba kapandı ne demek?

PTT Torba kapandı ibaresinin esas çıkış noktasında tam olarak burasıdır. Torba ile kapatılan kargolar kabul edilip torbalara konularak torba kapatılır. Torba kapandı ibaresi bundan dolayı kullanılmaktadır.

PTT Gönderi üzerinde torba kapandı ibaresi kargonuzun alıcıya doğru artık yola çıktığını ifade ettiğini belirtmiştik. PTT kargo ile göndermiş olduğunuz kargonuz torba kapandı ibaresinden sonra tekrar kargonun açılmayacağı ve kargonun iptal edilmeyeceği manasına gelmektedir.

Devlete ait önemli evrakların bulunduğu kargo şirketi olan PTT kargo güvenlik açısından kargoları torbaya koyarak torbayı mühürleyip herhangi bir müdahale olmaması için torbalayarak gönderir.

Kargolama işlemi esnasında kargoyu iptal etme gibi bir şansınız bulunmamaktadır. Yalnız adres değişikliği yapabilmektesiniz.

PTT Torba Kapandı Ne Zaman Gelir?

Torba kapandı işleminin ardından kargonuz yola çıkmış demektir. Torba kapandıktan genellikle 2 iş günü içerisinde kargonuz verilen adrese veya elinize ulaşmaktadır. Torba kapandı gönderin yola çıktığını Torba geliş kaydı ise torbanın şubeye ulaştığını gösteren ibarelerdendir.

PTT Torba Geliş Kaydı Yapıldı Ne Demek?

PTT Torba geliş kaydı yapıldı demek yukarıda belirttiğimiz gibi kargonuzun adınıza şubeye geldiğini ve teslim edilmek üzere hazırlandığını ifade eder.

Sana teslim edilecek kargonun teslimatının şubesine vardığının bildirildiğini belirtmek adına yazılmış bir ibare, Kargo yakında dağıtıma çıkacak ve eline ulaşacaktı

PTT Kargo PTT işyerine teslim edildi ne demek?

PTT kargo iş yerine teslim edildi demek kargonuzun dağıtıcı kuruma ulaştığı en kısa zamanda dağıtıma çıkacağı manasına gelir.

PTT Kargomun hangi şubede olduğunu nasıl öğrenebilirim?

PTT gönderileri bir çok zaman size en yakın bulunan şubeye gelmektedir. Kargonuzun hangi şubede olduğunu öğrenmek ise oldukça basittir. Öncelikle En yakın PTT merkezini gösteren

Adresine giriş yaptıktan sonra il ve ilçenizi girmeniz gerekmektedir. Sorgulama esnasında ekranın sağ kısmında size en yakın PTT şubelerinin ne kadar mesafede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ptt gönderi takip zimmet alındı ne demek?

Ptt gönderi zimmet altına alındı demek gönderici veya firmanın gönderilen kargonun dağıtımcı firma tarafından teslim alındığı manasına gelmektedir.

PTT Kargo Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

PTT kargo bir çok kargo şirketinden daha eski bir kargo şirketi olma unvanını elinde bulundurduğu gibi. Gönderilerin güvenliğine geçmişte olduğu gibi günümüzde de çokça önem vermektedir. Bundan dolayı kargo güvenliğinin yanında kargo takibinin de kolaylıkla yapılması için bir kaç farklı yollar ile kargo takibi yapma imkanı sağlamaktadır.

PTT adıma kargo var mı?

PTT şubelerinde size ait bir korgo olup olmadığını öğrenmenin en kısa yolu 444 1 788 nolu müşteri hizmetlerini arayarak ulaşmanız mümkün olduğu gibi PTT şubelerine giderek adınıza kargo olup olmadığını kolayca sorgulayabilirsiniz.

PTT Kargo Sorgulama Yolları ve Kanalları Hangileridir?

  • PTT Çağrı merkezi numarası olan 444 1 788 numarayı arayarak.
  • PTT şubelerine giderek.
  • PTT resmi internet sayfasını ziyaret ederek.
  • E devlet üzerinden giriş yaparak

    PTT E-Devlet Üzerinden Kargo Sorgulama

  • E devlet sitesine öncelikle size özel e-devlet şifreniz ile giriş yapmalısınız.
  • Arama kısmına PTT kargo takibi yazmalısınız.
  • Çıkan sayfada yönergeleri izleyerek kargo bilgileriniz ile kargonuzu takip edebilirsiniz.

PTT kargo saat kaça kadar dağıtım yapıyor?

PTT Kargonun çalışma saatleri 08:30 da mesai saatleri başlayan kargo görevlileri 12:30’a kadar kargo dağırtımına devam eder ardından 1 saatlik öğlen molası sonrasında 13:30 da tekrar dağıtıma devam edilmektedir. Son kargo dağıtım saati ise 17:00 da sona erer.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.