enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Su Aboneliği İptali İçin Gerekli Belgeler

Su Aboneliği İptali İçin Gerekli Belgeler

Su Aboneliği İptali Gerekli Belgeler 2023; Yapılan yasal düzenlemeler ile birlikte su aboneliği iptali daha pratik bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede vatandaşlar zaman bakımından da avantajlı olabiliyor. 2019 yılı itibariyle su aboneliği iptalinde ilgili vatandaşın İZSU kurumuna başvuru yapması yeterlidir. Su aboneliği iptali ilgili yapının veya işletmenin mevcut alandan farklı bir alana nakliye edilmesi durumunda gerçekleştirilir.

Su Abeneliği İptal Etme

Bu basit işlem kurum yetkilileri tarafından gerçekleştirildikten hemen sonrasında abone olan vatandaşa 2019 yılı güncel fiyat tarifesi üzerinden gerekli hesaplamalar yapılarak teminat ücreti iadesi kurum tarafından ilgili vatandaşa iade edilir. Resmi kurumlarda olduğu gibi su aboneliği iptali için de birden fazla seçenekler bulunuyor. Bireyler bu sayede tercihleri doğrultusunda kurumun resmi İnternet web sayfasından veya Alo 185 Çağrı Merkezi üzerinden de su aboneliği iptali için başvuru yapabiliyor. E- devletten su abonelik iptal işlemleri için başvuru yapabilirsiniz.

Su Aboneliği İptali İçin Gereken Belgeler

Su aboneliği iptali için hazırlanması gereken belgeler konutlar ve işletmeler açısından değişkenlik gösteriyor. Bu bağlamda su aboneliği iptali konut üzerinden yaptırılmak istendiğinde ilgili vatandaşa ait T.C kimlik belgesi ve su sayacı üzerinde bulunan metre küp işaretinin okunması yeterlidir. Abonelik iptalinin işletme üzerinden gerçekleştirilmesi durumunda ise vatandaşa ait T.C kimlik belgesi, işletme su sayacı üzerinde bulunan son metre küp işareti, kaşe, yetki belgesi ve imza sirküsü hazırlanması yeterlidir.

Su Aboneliği İsim Değişikliği

Su aboneliği iptalinde olduğu gibi abonelik isim değişikliği için de vatandaşların uygulaması gereken bazı basit adımlar söz konusudur. Abonelik isim değişikliğinde ise kullanılan mevcut işletme veya konutun farklı birey veya bireyler tarafından aktif bir şekilde kullanılması durumunda gerçekleştirilir.

Yapılan düzenlemeler doğrultusunda suyu fiilen kullanan vatandaşların aboneliği doğrudan kendi üstlerine alması mecburidir. Bu bağlamda bireyler tercihi doğrultusunda su aboneliğinde isim değiştirme işlemini doğrudan kurum binasından veya kurumun resmi web sayfasından kolayca gerçekleştirebilir.

Su Aboneliği İsim Değişikliğinde Hazırlanması Gereken Belgeler

Su aboneliği iptalinde olduğu gibi isim değişikliğinde de hazırlanması gereken bazı belgeler söz konusudur. Bu bağlamda su aboneliği isim değişikliği işlemlerinin tamamlanabilmesi açısından ilgili bireyin gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlaması gerekir. Konut için temin edilmesi gereken belgeler TC kimlik belgesi, teminat tutarı, su sayacının güncel bilgileri,  sayaca ait 1 adet eski fatura örneği, sayaç seri numarası ve konut sahibi olunması halinde evin resmi tapu belgesi, kiracı olunması halinde ise eve ait kira sözleşmesi belgesi temin edilmesi gerekiyor.

Su Aboneliği İptali En Pratik Şekilde Nasıl Yapılır?

2019 yılı itibariyle su aboneliği iptali en pratik biçimde Alo 185 Çağrı Merkezinden veya kurumun resmi web sayfasından yapılabilir. Hafta içi mesai saatlerinde kurum binası üzerinden su aboneliği iptal işlemleri yaptırılmak istenmediğinde yukarıdaki pratik başvuru kanalları tercih edilebilir. Ayrıca yukarıdaki basit başvuru kanalları üzerinden su abonelik başlatma ve su aboneliği hakkında detaylı güncel bilgiler hakkında bilgiler de elde edilebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.