enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

CTE İçin Gerekli Belgeler CTE Nedir?

CTE İçin Gerekli Belgeler CTE Nedir?

CTE İçin Gerekli Belgeler

CTE, Ceza ve Tevkif Evleri anlamına gelen bir kısaltmadır. Hapis, cezaevi ya da ıslahevi olarak bilinen yerlerde çalışan memurlar CTE personeli olarak adlandırılır. CTE personellerinin görev tanımı oldukça geniştir. Dolayısıyla CTE personeli olmak için sağlamanız gereken koşullar da çoktur. CTE personeli olmak için sağlamanız gereken koşullar ve doldurmanız gereken birçok evrak vardır.Bu evraklar şu şekilde ele alınabilir;

CTE İçin Gerekli Evraklar

  • Başvuru formu,
  • Resimli kimlik belgesi veya pasaport,
  • Vesikalık fotoğraf,
  • Özgeçmiş,
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formu,
  • Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuç belgesi,
  • Görevi olan memurlar için hizmet belgesi ve öğrenim durumunu gösteren noter onaylı belge,

Gerekli ve önemli başvuru evrakları arasında yer alır. Bu belge ve aranan koşulları sağladıktan sonra CTE personeli için başvuru yapabilirsiniz.

CTE Nedir Ne iş Yapar?

CTE personelleri ne demek? ıslah evleri, hapis ve ceza evinde ikamet eden suçlulara yönelik çalışmalar yapar. Hapishanelerde bulunan suçluların ihtiyaçlarını karşılar ya da bu suçluları topluma tekrar yönlendirmeye çalışır. CTE personeli koğuş güvenliğini sağlar, bilgileri kayıt altına alır ve mahkum sayımını yapar. Ayrıca toplum içerisinde suç işlemiş, topluma, kamu malına zarar vermiş, toplum düzeni bozacak davranışlar sergilemiş ya da toplum arasında uyum sağlayamamış kişilerin gözetimi de CTE personellerinin görev tanımları arasında yer alır.

CTE Personeli Olmak İçin Aranan Şartlar

CTE personeli olmak için sağlamanız gereken birçok koşul vardır. Bu koşullardan bazıları;

  • güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması,
  • askerlikten muaf olmak ve
  • sağlık kurulu raporu şeklinde sıralanabilir.

Başvuru yapacağınız alana göre özel olarak aranan bazı nitelikler vardır. Psikolog alanına başvuru için psikoloji lisansı, öğretmen alanına başvurmak için eğitim verdiği alanla ilgili tezsiz yüksek lisans programını bitirmiş olmak ve pedagojik biçimlendirme belgesini bulundurmak, sosyal çalışan alanına başvurmak isteyen adaylar için sosyal hizmetler lisansını bulundurmak, veteriner hekim alanına başvuru yapmak için ilgili alanın lisans programından mezun olmak gereklidir.

CTE Personeli Çalışma Saatleri

CTE personeli bilinen ve kabul edilen çalışma saatleri haftanın farklı günlerinde değişiklik gösterir. Haftanın ilk günü sabah saat sekizden akşam sekize kadar, haftanın ikinci günü akşam saat sekizden sabah sekize kadar, üçüncü ve dördüncü gün tatil olarak bilinir. Bir CTE personeli, beşinci gün de sabah sekizden akşam sekize kadar çalışır. Hafta sonu ise CTE personelinin tatil günüdür.

CTE Personeli Aylık Ne Kadar Maaş Alır?

2019 yılında CTE personel maaş aralığı 3.675 – 4.650 Türk Lirası arasındaydı. 2020 yılında gelen zam aracılığıyla CTE personel maaşları da arttı. 2020 yılı için CTE personel maaş aralığı 3.927 – 5.217 Türk Lirası arasında değişiklik göstermektedir. Ceza ve Tevkif Evleri memurları işlerinde yükselmeyi başarılı bir şekilde yakalayabilir. CTE personeli, iş alanında bulunan derecesini arttırabilir. Böylece memur hem iş derecesini hem de maaşını arttırmış olur.

Cte Personeli Emniyet Sınıfı

Cte personelleri için emniyet sınıfı için çalışmalar devam etmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.