enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Doğal Gaz Kaç Günde Açılır?

Doğal Gaz Kaç Günde Açılır?

Doğal Gaz Kaç Günde Açılır?

Doğalgaz bağlanması ne kadar sürer? Doğal gaz açtırma işlemi belli bir prosedürler üzerinden yapılmaktadır. Öncelikle doğal gaz açma işlemi gerçekleşmeden öncesinde yapılacak tesisat kontrollerinin yapılmış olması ve doğal gaz tesisatının eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olması gerekmektir. Başvuru yapıldıktan sonara bölgenizde bulunan bağlı olduğunuz kurum yetkilileri tarafından doğal gaz sözleşmenizin yapıldığı tarihten 2 ila 4 gün arasında açılmaktadır. Doğal gaz açılışı yapıldıktan hemen ardından tesisatınızı kullanmaya başla bilirsiniz.

Yeni eve doğal gaz aboneliği ne kadar?

2020 yılı için doğal gaz abonelik ücreti metrekare hesabına göre yapılmaktadır. Doğal gaz aboneliği ücret hesaplaması şu şekildedir. 200 metre kare olan meskenler için 594 TL ve %18 KDV si alınmaktadır 700TL gibi bir ücret ödemesi yapılmaktadır. 200 metre kare den büyük olan yerler için her 100 metre kare başına + 516 TL ücret alınmaktadır.

Kiracılar İçin Doğal Gaz Aboneliği Ücreti

Öncelikle elektrik ve su aboneliğinde olduğu gibi kiracıların doğal gaz aboneliğinde kendi Üzerlerine yapma zorunluluğu bulunmaktadır. Kiracı doğal gaz aboneliği başvuru sırasında ödenecek ücret güvence bedeli olup toplamda 700 TL gibi bir ücret ödemesi yapmak zorundadır.

Kiracının doğalgaz aboneliği için gerekli Belgeler

Doğal gaz aboneliği için gerekli evraklar Şu şekildedir:

  • Daha öncesinde kullanılmış ise tesisat numarası ve ya son fatura.
  • Kira Kontratı
  • Kimlik beyanı ve TC Kimlik numarası
  • Doğal gaz yeni kullanıma açılıyorsa üçüncü şahıslara verilen vekalet

Borcundan dolayı doğal gaz saati sökülür mü?

Borcundan dolayı doğal gaz saati sökülmemektedir bunun yerine doğal gaz saatine kırmızı renkte bir kilit vurularak abonenin doğal gaz kullanımı engellenmektedir.

Cuma günü doğalgaz kesilir mi?

Doğal gaz kesme işlemi 50 m3 altında fatura borcu olan aboneler için uygulanmamaktadır. Ayrıca cuma günleri ve resmi tatillerden bir önceki gün içerisinde de kesme işlemi yapılmamaktadır.

Doğal Gaz Kaç Günde Kesilir?

Doğal Gaz faturanızın son ödeme tarihinde ödenmediği takdire 15 günlük süre içerisinde kesinti işlemi uygulanmaktadır. Kesme işlemi esnasında sayacınıza kesme kilidi takılarak kullanıma kapatılır. Sayaçların yetkililer dışında sökülmesi durumunda usulsüz kullanım cezası uygulanır.

Doğalgaz güvence bedeli kaç günde iade edilir?

Herhangi bir nedenden dolayı doğal gaz iptali yapıldığında veya sayaç değiştirme işlemi yapıldığı takdirde. Abonenin öncelikle kendisinin başvuruda bulunarak doğal gaz aboneliğini sonlandırmak istediğini kuruma bildirr. Bildiri yapıldıktan sonra ki 15 gün içerisinde güvence bedeli kişiye elden veya banka aracılığı ile yapılmaktadır.

Doğalgaz aboneliği internetten yapılıyor mu?

Doğal gaz aboneliği internetten yapıla biliyor mu? Son yapılan düzenlemeler ile doğal gaz ,elektrik, gibi abonelik başvuruları internet üzerinde yapılabilmektedir. Ayrıca internet üzerinden abonelik iptal başvurusu da yapılabilmektedir.

Doğal Gaz Başvurusu Nasıl Yapılır yazımızı okumak içi Lütfen Tıklayınız..

Yorumlar

  1. Mustafa ümit koyuncu dedi ki:

    Merhabalar tam iki haftadır eve doğalgaz bağladım projeyi aksaya iki hafta önce gönderdik ne gelen var nede giden halen gaz açılmadı daha erken açılması gerekmiyormu bilgi verirseniz sevinirim.