enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Su Abone No Öğrenme

Su Abone No Öğrenme

Su Abone No Öğrenme İzsu; Su abone no öğrenme nasıl mümkün? su abone no nasıl öğrenirim Numaranız adınıza gelen faturanızın su abone no kısmında bulunan 7 haneli numaradır bu şekilde numaranıza ulaşabileceğiniz gibi TC kimlik numarası ile de öğrenmek mümkündür bu işlem için e devlet uygulamasına giriş yapıp su faturası sorgulama bölümünden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Mesken olarak kullanılan yerlerde apartmanlarda işletmelerde firmalarda şantiyelerde ve benzeri su kullanımının yapıldığı yerlerde kanunen abonelik yaptırılması zorunludur aksi takdirde cezai müeyyide uygulanmaktadır. Su aboneliği alınırken belediyeler tarafından istenen belgelerle birlikte başvuru yapılması neticesinde abonelik alınma işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Su Aboneliği İçin Gerekli Evraklar

Su tesisatı ev ve işleri kiralama ya da satın alma durumunda en önemli konuların başında yer alır yeni bir mekâna taşınırken elektrik su doğal gaz İnternet gibi aboneliklerin almasın yanında su aboneliği de son derece önemli bir işlemdir. 2019 yılı itibariyle Su aboneliği için gerekli belgeler konut ve iş yerlerine göre değişiklik göstermektedir. Ev veya iş yeri olarak kullanılan yerlere su abonelik işlemlerini gerçekleştirmek için istenen evraklar şunlardır:

Konut Su Aboneliği İçin Gerekli Evraklar

 • Başvuru sahibinin T.C. kimlik belgesi,
 • Kişi konut sahibi ise tapu belgesi,
 • Kiracılar için kira kontratı sözleşmesi,
 • Bina 2004 ile 2008 yılları arasında yapıldıysa Yapı ruhsatı belgesi,
 • Bina 2008 yılından sonra yapıldıysa Yapı iskan belgesi,
 • Yapı kullanım izin belgesi,
 • DASK belgesi,
 • Su aboneliği teminat ücreti yatırıldığına dair belge

İş yeri Su Aboneliği İçin Gerekli Evraklar Kimlik Belgesi

 • İş yerinin vergi numarası,
 • İmza sirkülerinin gösterildiği evrak,
 • Yetki belgesi,
 • Telefon doğal gaz elektrik sözleşmelerinden birisi,
 • Bina 2004 ile 2008 yılları arasında inşa edilmiş ise Bina Yapı Ruhsatı Belgesi
 • 2008 yılından sonra inşa edilen binalar için Yapı İskan Belgesi
 • Teminat bedeli ücreti
 • Kanal iştirak bedeli

Su Aboneliği İptali Nasıl Yapılır?

Su aboneliği bulunan konut ya da iş yerindeki su aboneliğinin taşınma ya da başka gerekçelerle kapatılması işlemi yapılırken bizzat belediyeye başvurarak ya da yakın tarihte ticaret bakanlığı tarafından geliştirilen proje ile artık e-devlet üzerinden su aboneliği başvurusu ve abonelik iptali yapılma imkanı getirilmiştir. E-devlet şifresi olmayan vatandaşlar ise herhangi bir PTT şubesine giderek belli bir ücret karşılığında şifrelerini temin edebilirler.

Konut olarak kullanılan yerlerde su aboneliği iptalini gerçekleştirilebilmesi için T.C. kimlik numarası yer alan kimlik belgesi ve üzerinde bulunan son metreküp işareti ile başvuru yaparak iptal yapılabilir. İş yerlerinde ise T.C. kimlik numarası yer alan kimlik belgesi ve sayaç üzerinde bulunan son metreküp işareti ile birlikte şirketlere ait kaşe imza sirküsü ve yetki belgesi ile iptal işlemi yapılabilir.

Su Abone No Nerede Yazar

Su faturasını öderken yada su abonelik işlemleri için gerekli olan su abone no nerede yazar sorusuna çok sık sorulan sorulardan biridir. Su faturası üzerinde bulunan “MUKAVELE NO”  yada “ABONE NO” sizin su abone numaranızdır. Genelde Su abone no 8 rakamdan oluşmasına karşın bazı bölgelerde 12 rakam olabilir.

su abone no

Su Abonelik Numarası Nasıl Öğrenilir?

Su abone no nasıl öğrenilir ve su abone no nasıl öğrenirim sorusu bir çok kişinin sorun yaşadığı konulardan biridir. Gerek meskenlerde ve iş yerlerinde yeni abonelik almak ya da buralardaki mevcut olan aboneliğin iptali için su abonelik numarasına ihtiyaç duyulmaktadır. Su aboneliği numarası öğrenmenin birkaç yolu vardır.

Bunlar e-devlet şifresi temin edilmesi durumunda e-devlet sistemi üzerinden ya da ikametgahın bulunduğu ilçe ya da il belediyesine başvurarak abonelik numarası öğrenilebilir. Bunun için gerekli olan bilgiler T.C. kimlik numarası ile birlikte diğer bilgilerinde istenilmesi durumunda bu bilgiler ile web sitesi üzerinden başvurarak abone numarası öğrenilebilir.

Yorumlar

 1. Erol dedi ki:

  Abone numarasını ögrenmek istşyorum