enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır Kredi Vren Bankalar Hangileri

Tüketicilerin en çok merak ettikleri kredi türleri arasında yer alan ihtiyaç kredisi gelir belgesiz kredi kapsamındadır. İhtiyaç kredisi başvuruları; çağrı merkezleri, ATM’lerle veya bankacılık uygulamalar ile gerçekleşmektedir. Müşterisi olduğunuz bankalardan kolayca herhangi bir belgeye ihtiyaç duymadan kredi çekebilirsiniz. Fakat farklı bir banka ile ilk defa çalışıyorsanız kredi çekmek için gerekli şartlar taşımanız ve bunları belgelendirmeniz gerekebilir.

Banka çalışma prensibi olarak müşteri bilgileri kayıtlı tutulmaktadır. Ödeme alışkanlıkları, aylık gelir bilgisi gibi durumlara bankanızın kullanıcıların izni dahilinde ulaşması mümkündür. Böylelikle gelir belgesiz kredi kartı veya kredi talep etmeniz kolaylaşmaktadır. Şubeye gitmeden kısa sürede ihtiyacınız olan krediye ulaşabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Çekmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Bankaların müşteri politikalarına bağlı olarak kredi kullanım şartları ve başvuru sırasında istenen belgeler değişmektedir. Fakat kredi notu yüksek veya kredi kullanım alışkanlıkları yoğun olan müşterilerin kolaylıkla gelir belgesiz kredi alabildikleri görülmektedir. Başvuru işlemini sesli yanıt kanalından veya bankacılık işleminden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi çekmek için gerekli şartlar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • 18 yaşından gün almış olmak gerekmektedir.
  • Aylık geliri gösteren belge veya vergi levhası
  • Kredi notunun banka politikalarına uygun olmalı, belirlenen puandan düşük puana sahip olan tüketiciler banka kredi kampanyalarından faydalanamayabilir.
  • Eğer vergi levhası sahibi iseniz son üç aylık dönem içerisinde kar gerçekleştirmeniz gerekmektedir. SSK çalışanları ise son üç ay bir fiil çalışmış olmalıdır.
  • İhtiyaç kredileri banka ürün politikasına bağlı olarak otuz altı ile sınırlandırılmıştır. Talep ettiğiniz tutar ile beyan ettiğiniz aylık gelir bilgileri bu sürelerden taşması durumunda kredi kullanmazsınız.

Gelir belgesiz kredi kartı kullanmak için ise aynı şartların taşınması gerekmektedir. Kredi kartı kampanyaları esnek tutulmuş olsa da müşterisi olmadığınız banka için gelir beyan etmeniz gerekebilir.

Gelir Belgesiz Kredi Almak

Gelir belgesiz kredi veren bankalar aracılığı ile kredi talep edilebilir. Banka kampanyaları ve ürün politikasına göre davranana bankalar farklı dönemlerde başvuru şartlarını esnetebilir.  Banka kampanyaları hakkında bilgi almak için ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz. Bu şartlar ise sadece ihtiyaç kredileri için esnet ilmekte ve tüketicilere kolaylıklara sunulmaktadır. Konut kredisi veya araç kredisi kullanmak için; kredi çekmek için gerekli şartlar taşınması zorunludur. Yukarıda maddelere halinde sıralanan şartlara ulaşabilirsiniz.

Kredi kullanma işleminde bankalar tarafında oldukça dikkate alınan kredi puanı veya kredi notu düşük olması halinde kredi başvurunuz olumlu değerlendirilmeyebilir. Bu yüzden başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmekte fayda olacaktır. Olumsuz olarak değerlendirilen başvurular kredi notu üzerinde negatif etki yaratmaktadır. Mevcut kredi notunuzu korumanız için sık sık kredi başvurusu yapmaktan kaçınmak gerekmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Başvurusu

Gelir belgesiz kredi kartı talep etmek için ilgili bankalar ile iletişime geçebilirsiniz. Yapacağınız başvuru sırasında bazı belgeler istenmektedir. Bu yüzden banka sayfasından gerekli belgelere ulaşmanız mümkündür. Eğer müşterisi olduğunuz bankadan kredi kartı talep etmek istiyorsanız herhangi bir belge zorunluluğu olmadan internet bankacılığı üzerinden işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Hiç bir geliri olmayan veya bir geliri olduğunu ispat edemeyen kişilere bankacılık mevzuatları gereği kredi verilmemektedir. Çünkü kredi çekecek kişinin bu krediyi ödeme imkanı olması gerekmektedir. Şayet gelirini ispatlayamıyor ise Kredi karşılığında ipotek, kefil, ek gelir belgesi veya taahhütlünde bulunması gerekmektedir.

Bu şartlar bağlı olarak gelir belgesiz kredi veren bankalar şunlardır.

Odeabank

İlk kredim ismi ile Garanti bankası

Türkiye ekonomi bankası

Mini kredi ismi ile ING Bank

Gelir belgesiz kredi adı altında Ak bank

Kadınlar Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

  • Enpara
  • NKolay kredi
  • Aktifbank

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.