enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır

Ülkemizde Covid-19 virüsüne tedbir olarak şehirlerarası yolculuk kısıtlaması getirildi ve herhangi bir şehre yolculuk etmek isteyen vatandaşlar nasıl seyahat belgesi alacağını merak ediyor. Özel taşıtla da yolculuk edilse otobüsle de seyahat edilse muhakkak seyahat izin belgesi almak gerekiyor. Tabi bunun için de geçerli bir  mazeret olması gerekiyor. Örneğin doktor seçki almak, yakın akraba cenazesi, son 15 gün içinde gelip ikamet edecek yeri olmayan bireyler ya da askerlik terhisi olan vatandaşlar geçerli mazerete sahip oluyor.

Seyahat izin belgesi ikamet edilen şehrin kaymakamlık veya valiliklerinden ya da Alo 199 çağrı merkezini arayarak alınabilir. Bunların yanı sıra e devlet üzerinden de seyahat izin belgesi alınabiliyor ki en basit yöntem de elektronik ortam üzerinden işlem yapmaktır. Bunun için e devlet sayfasına giriş yapınca arama kısmına seyahat izin belgesi yazmak yeterlidir sonrasında sistem kişiyi yönlendirir.

Seyahat İzin Belgesi Gerekli Evraklar

Seyahat izin belgesi alırken herhangi bir evrak hazırlamaya gerek duyulmaz ancak bu izni alırken kişilerden birtakım bilgiler istenir. Bu bilgileri şu şekilde gösterebiliriz;

  • Şuan bulunduğu adres
  • Gideceği yerin adresi
  • Gideceği haneden en az bir kişinin kimlik bilgileri ve iletişim bilgileri
  • Başvuru sebepleri

Bu bilgileri girdikten sonra işlem onaya alınacaktır. En kısa zamanda da kişiye onaylandı ya da onaylanmadı şeklinde bilgi gelecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.