enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

İZSU Sayaç Değiştirme Ücreti Ne Kadar

İZSU Sayaç Değiştirme Ücreti Ne Kadar

İZSU Sayaç Değiştirme Ücreti Ne Kadar? 2023

İZSU sayaç değiştirme ücreti ne kadar? Arızalı sayaçlar ücretli mi değiştirilir yoksa kurumun kendi sorumluluğunda mıdır?. İlk sayaç takılma işleminde, sayaç arızası durumunda ya da on yılı aşan sayaç kullanımı sonrasından değişim işlemi sebebi ile sayaç değiştirme işlemin yer verilebilmektedir.

İZSU Sayaç Değiştirme Ücreti Ne Kadar?

İZSU sayaç değiştirme ücreti ne kadar sorusu sıklıkla karşılaşılmaktadır. Her ay düzenli olarak okunarak faturalandırma yapılmakta olan sayaçlar 10 yılda bir değiştirilmektedir. Su sayacında yaşanan arıza durumunda da abonenin bildirmesi sonrasında adrese ulaşım sağlayan ekip arızalı sayaç sökümünü yaparak yeni sayacı yerine tekrar ücretsiz olarak takar. İZSU sayaç arızalarından bedel ile ilgili yapılacak olan işlemde ise son dönem fatura ortalama tüketimleri baz alınarak emsal fatura kesimine yer açılmaktadır. Arıza sonrasında yapılan sayaç değişiminin yanı sıra on yıllık periyotlar sonrasında da sayaçlar yenisi ile değiştirilir.

İZSU Abonelik Ücreti 2023

İZSU abonelik ücreti 2023 yılı itibari ile 196,50 TL olarak belirlenmiştir. Abonelik işlemlerinde gerekli olan belgelerin teslim edilmesinin yanı sıra abonelik ücretinin de ödenmesi sonrasında su bağlantınız gerçekleştirilir.

Borçtan Dolayı Su Kesintisi

Borçtan dolayı su kesintisi işlemlerinde borcun ödenmesi sonrasında aynı gün su kesintisi giderilerek su bağlantısı tekrar açılır. Borç sebebi ile su kesintisinin yapılmasına karşın ödeme yapmayan abonenin su sayacı sökülür.  Su faturasını ödemeyen abone bedeli ödemesi sonrasında en geç ertesi gün su sayacı yerine takılarak su kesintisi de son erdirilir. Su kesintisi ve su sayaç söküm işlemi faturanın ödenmesine kadar abonenin adresine tekrardan takılarak su erişimi sağlanmaz.

Su Aboneliği Kaç Günde Açılır?

Su aboneliği kaç günde açılır sorusu aboneliklerde en sık karşılaşılan sorular arasında yer alır. Su aboneliği için yapacağınız başvuru işlemi sonrasından abonelik ücretini ödemeniz akabinde yetkili personel tarafında su bağlantınız aynı gün ya da diğer gün mesai saatleri içinde yapılır.

İZSU İsimden Abone No Sorgulama

İZSU isimden abone no sorgulama işlemi için öncelikle İZSU web adresinin ziyaret edilmesi gerekir. Web adresinden isimden abone no sorgulaması yapılabilmektedir.

İZSU İletişim

İZSU iletişim bilgilerinde her ilçe için farklı şube numaraları yer almaktadır. İZSU web adresini ziyaret ederek tüm ilçelerdeki şube numaralarını ve adres bilgilerini edinebilirsiniz. Web adresinden yararlanarak İZSU ‘ya e-posta da atarak iletişime geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra İzmir Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü ile irtibatta geçmek için 0232 293 2 293 ve 293 2 000 numaralarından ulaşabilirsiniz. Konak ilçesinde yer alan müdürlük Cumhuriyet Bulvarı No:16 adresinde yer almaktadır.

Su Faturası Ne Zaman Gelir?

Su faturası ne zaman gelir sorusunun yanıtında ilgili kurumun su faturası kesim tarihlerine göre demek doğru olacaktır. Su faturaları her ay düzenli olarak kesilerek tarafınıza sunulur.

Su Aboneliği Üzerine Alma

Su aboneliği üzerine alma işlemi için su sayaç abone numarası ve son saya endeks bilgisi ile ilgili kuruma başvuru yapılmalıdır. Su aboneliğin devri işlemlerinde devri alacak olan kişi ya da firmanın bilgileri de talep edilmektedir. Devir işlemi için istenen belgeleri tamamlayarak ilgili kuruma başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru için gerekli tüm evrakları eksiksiz olarak teslim etmenin sonrasında devir için su abonelik ücretini ödemeniz gerekir. Su abonelik devri için bildirilen ücretin ödemesi yapıldıktan sonra son sayaç bilgisi sonrasında su faturası devrolarak yeni kişi ya da firma üzerine kesilmeye başlar.

İzsu Su abone no nasıl sorgulanır yazımız için Tıklayınız..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.