enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Su Abone No Öğrenme İZSU isimden Abone No Sorgulama

Su Abone No Öğrenme İZSU isimden Abone No Sorgulama

Su Abone No Öğrenme İZSU isimden Abone No Sorgulama

İzsu Su abone no öğrenme sorgulama nasıl yapılır : Su abone no öğrenmek için öncelikle gerçekleştirilecek olan birinci işlem için bağlı olduğunuz yerdeki kurumun sunduğu web adresinden yararlanabilirsiniz. Web adresine ulaşım sağlayarak sistemde var olan su abone no sorgulama işlemini yaparak gerekli bilgilere de erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca hizmet almış olduğunuz semtin müdürlüklerine başvuru yaparak açık adres ve kimlik bilgileriniz ile öğrenmeniz mümkündür. Bir diğer su abone numarasının bulunduğu yer son gelen faturanızın sol üst kısmında bulunan abone no yazan kısım sizin hizmet almış olduğunuz su abone numaranız dır.

Su Abone No Nasıl Öğrenilir?

Su abone no nasıl öğrenilir sorusunda yanıt her ay kesilen su faturanız dır. Su faturasının üst kısmında yer almakta olan abone numarası ile borç sorgulama işlemlerini, abone no devir işlemlerini ve su aboneliği ile ilgili olan tüm işlemleri gerçekleştirmeniz mümkün olur.

İZSU isimden Abone No Sorgulama

İZSU Abone No Öğrenme:

İZSU isimden abone no sorgulama işlemi için İZSU web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. İZSU web sitesi üzerinden birçok farklı işlem yapılabilmenin yanı sıra aklınıza takılan tüm sorular hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

İZSU web adresini ziyaret ederek abone numaranızı öğrenmek için isimden, TC kimlik numarasından giriş yaparak su abone bilgilerine, borç içeriğine, taksitlendirme uygulamalarınıza kadar tüm işlemleri inceleyebilir ve öğrenebilirsiniz.

İZSU mobil uygulamasını telefonunuza indirerek faturalarınızı takip edebilir ve ödemelerinizi de telefonunuz da bulunan uygulama ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. İZSU mobil uygulama ile yaşana su kesintisi ile ilgili bilgi alabilir, abone numaranız ile gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

İZSU web adresini de ziyaret ederek tüm bu işlemleri ve hatta daha fazlasını gerçekleştirmeniz mümkün. Web sitesinde yer alan sık sorulan sorular alanını ziyaret ederek aklınıza takılan soruların yanıtlarınız da bulabilirsiniz.

Su Faturası Abone No Kaç Haneli

Su faturası abone no kaç haneli sorusunun yanıtında İZSU faturalarında abone numarası yedi hane olarak sunulmaktadır. Farklı illerde sekiz haneli olarak da su faturası abone numarası verilir. Abone numarası faturada sol üst köşede abone no yazan yerde bulunur.

Abone No ile Su Borç Sorgulama

Abone no ile su borç sorgulama işleminin yanı sıra birçok farklı işleme de yer açılabilmektedir. Su borcunuzu öğrenmek için ilgili kurum web adresini ziyaret ederek bu alanda yer alan borç sorgulama sayfasına su abone numaranızı girerek su borcunuz ile ilgili olarak detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Ödenmemiş olan borçlarınız ile ilgili bilgilere erişim sağlayarak ödeme işleminizi de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Su borç bilgisinin sorgulanması sonrasında ödemenizi ilgili kurum şubelerinden, ödeme noktalarından ya da internet aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Su borcunun ödenmemesi durumunda su tüketiminiz kesintiye uğrar. İlgili kuruma bağlı çalışan yetkili personel tarafından su kesim işlemi yapılır. Su kesim işlemine karşın su faturasının ödenmemesi durumunda sayacınız da bina ya da konuttan sökülür. Su faturanızı ödemeniz sonrasında ise sayacınız aynı gün eski yerine takılarak su adresinize verilmeye başlar.

Su Abone No Sorgulama

Su abone no sorgulama işlemi ile su fatura bilgilerinize kolaylıkla ulaşmanın avantajını elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra su abone no sorgulama işlemi ile aboneliğin ize ait olan tüm bilgileri de öğrenmeniz mümkün olmaktadır.

Su Sayaç Abone No Nerede Yazar?

su sayaç abone no nerede yazar

Su sayaç numarası nerede yazar Su faturasının sol üst köşesinde yer alan yedi haneli su sayaç numarasına göre faturanız tarafınıza kesilir. Su sayaç numaranızı fatura kesimleri sonrasında takip ederek olası hatalı faturalara da itiraz etme hakkına sahip olabilirsiniz. Su sayaç numarasına sahip olabilmek için ise ilgili kuruma gerekli evrakları tamamlayarak başvurunuzu yapmanız gerekir. Gerekli evrakların yanı sıra ilgili kurum şubesine yapacağınız abonelik ücretini ödemenin sonrasında işlem tamamlanarak abonelik gerçekleştirilir.

Su bağlantısı abonelik için gerekli belgelerin teslim edilmesi ve abonelik ücretinin ödenmesi sonrasında yetkili personelin adresinize erişim sağlaması ile gerçekleşir. Su sayacı bulunan bir meskende su aboneliğini üstünüze almanız durumunda var olan sayaç numarası kullanılarak bu sayaç numarası üzerinden tarafınıza fatura kesilir. Yeni meskenlerde ise yeni bir su sayacı konuta ya da binaya takılarak yeni bir sayaç numarası sıfırda teslim edilerek adınıza bu sayaç numarası üzerinden fatura kesimleri yapılır.

İnternet’ten TC Numara ile Su Borcu Ödeme

Su borcu ödeme işlemini internetten ya da belirlenen ödeme noktalarından kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Su borcu ödeme işlemi için son faturanızda belirlenen tutarın tamamını yatırmanız gerekir. İşlemde son fatura tutarınızı bilmemeniz durumunda ilgili kurumun web sayfasına erişim saplayarak TC kimlik numaranız ile isim ile ya da abone numarası ile borç sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra faturanızda da yeni borç bilgisinin yanı sıra var ise eski borç bilginiz de tarafınıza bilgilendirme olarak kayıtlanır. Eski fatura borcu su faturanızın en alt kısmında bilgilendirme alanında yazar.

İnternetten Su Faturası Ödeme

Su faturası ödeme işlemi için ilgili kurumun şubeleri, su faturası ödeme noktaları ya da internet aracılığı ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm işlemlerde abone numaranız adına kesilen faturanızı kolaylıkla ödemeniz mümkün olur.

Su faturasının kesimi her ay düzenli olarak yapılmaktadır. Her ay düzenli olarak tarafınıza kesilen su faturanızı belirlenen son ödeme tarihine kadar ödemeniz gerekir. Borcun ödenmemesi durumunda su kesintisi yapılmaktadır. İlgili kurum tarafından görevlendirilen yetkili personel tarafından yapılan su kesintisi işlemin de su faturanızı ödemeniz durumunda ise aynı gün suyunuz açılır. Mesai saati dışında yapılan ödemelerde ise su açılma işlemi ertesi gün yapılır.

Su faturasının kesim işlemine karşın ödenmemesi durumunda ise su sayacınız da sökülür. Su kesintisi ve su sayacının sökülmesi sonrasında tekrardan suyunuza kavuşmanız için ise faturanızı ödemeniz yeterlidir. Su faturanızın ödenmesi sonrasında sökülen sayacınız yerine takılarak suyunuz tekrardan bağlanır. Su kesintisi su faturası ödenmeden verilmektedir.

Su aboneliği kaç günde açılır yazımız için tıklayınız..

Yorumlar

 1. Ebru dedi ki:

  İZSU için bankaya otomatik talimat vermek istiyorum fakat sol üstte bulunan 8 haneli abone no kabul edilmiyor.iki rak daha istiyor.bir türlü işlemi halledemiyorum.yardimci olursanız sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Ebru hanım istenen eksik rakamları sıfır ile doldurun. Kabul edecektir

   1. Züleyha dedi ki:

    Eksik rakamları 8 haneli abone numarasının başına mı sonuna mı tamamlayalım.
    Cevabınız için şimdiden teşekkürler

    1. admin dedi ki:

     Baş kısmına koyuyorsunuz efendim

 2. Önder inanc dedi ki:

  Numaramı ögrenmek

 3. tuna dedi ki:

  Abone no sorgulanmıyor yanlış bilgi vermeyin insanlara

 4. mustafa erkalkan dedi ki:

  sayaç numaramı nasıl öğrenebilirim

 5. Fatma dedi ki:

  Su sayaç numarasını saatten okuyamıyorum çok eski olduğu için nereden öğrenebilirim adresten öğrenebilirmiyim nereyi arayacağım
  Eskiye ait fatura da elimde yok