enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Fransa Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Fransa Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Fransa Vizesi için Gerekli Evraklar

Yurtdışı ülkelerine seyahat amacına yönelik pasaport ve vize tipleri farklı sınıflara ayrılmıştır. Fransa da bu ülkelerden biridir. Turistik, ticari, misafir, fuar, özel, kültür, konferans, denizci ve sanatçı vizesi olarak farklı alanlara ayrılmıştır. Fransa’ya gitmek içinde hazırlayacağınız evraklar, bu alanlarda birini tercih ederek, hazırlanması gerekir. Örneğin; çalışan olarak ülkeye seyahat edecekseniz;

  • Pasaport
  • Fotoğraf
  • Vize başvuru belgesi
  • Sağlık sigortası
  • Seyahat ve konaklama bilgileri
  • Maddi geliri gösteren belge
  • Banka dökümü
  • Çalışma izin belgesi ve tapu

araç gibi ek gelir belgeleri tamamlanarak, konsolosluklara teslim edilmelidir. Öğrenci vizesi için de aynı belgeler hazırlanarak, ekstra öğrenci belgesi ve sponsor dilekçesi hazırlanmalıdır.

Fransa Vizesi için Gerekli Evraklar 2020 VFS

Fransa vizesi veya başka bir ülke için öncelikle standart belgeler hazırlanarak, konsolosluklara eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmelidir. Meslek veya size özel bir belge isteniyorsa, önceden hazırlayarak standart evraklarınızı ekleyebilirsiniz. Vize tercihinizi yanlış yaparsanız, başvurunuzun reddedilme ihtimali yüksektir. Fransa vizesi başvurusu sonucunu 15 gün içerisinde alabilirsiniz. Vize başvurunuzu yaptıktan sonra herhangi bir hatayı fark ederseniz, düzeltmek için konsolosluğa dilekçe ile müracaat etmeniz gerekmektedir.

Vize tipleri; turistik, ticari, aile ziyareti veya öğrenci gibi farklı tiplere ayrıldığından, ek olarak alanınıza göre farklı evrak isteyebilirler.  2020 vfs global, tüm dünya ülkelerinin vize ve pasaport işlemlerinin çözümlenmesinde aracı bir firmadır.  Türkiye ve yurt dışında birçok ofisi bulunan sistem ile vize başvurusu yaparak, kısa sürede vizenizi alabilirsiniz.

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar?

Fransa vize ücreti, farklı kategorilere ayrılarak belirlenmiştir. Fransa’ya seyahat için kategorin izin vize ücretini ödeyerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 3 4 günlük veya 1 haftalık kısa süreli Fransa seyahati için alacak olduğunuz vize ücreti ile uzun süreli aile ziyareti ve ticari amaçlı seyahat için alacağınız vize arasında fark bulunmaktadır. 12 haftayı geçen süreler, uzun süreli seyahat kapsamına girer.  Kısa süreli seyahat vize ücretleri daha uygun bir şekilde kişilere yansımaktadır. Fransa schengen vize ücretleri, her yıl değişen kur farkına göre değişiklik göstermektedir. Turistik vize ücreti, ticari, aile ziyareti, gemici vizesi, öğrenci vizesi ve A tipi vizelerin harcı 60 euro olarak belirlenmiştir. Fakat vize tipine göre hazırlanacak olan belgelerin, dosya masrafları ve hizmet bedeli gibi ekstra ücretler çıkabilmektedir.

Uzun süreli alınacak vizeler için de ekstra belgeler de ücret dahilinde olduğu için ücretler maliyetli çıkabilmektedir. Fransa konsolosluğunun aldığı bir karar gerekçesi ile vize başvurusunda bulunan ve harç yatıran kişiler, vizelerinin reddedilmesi halinde, harç paralarını tekrar geri alamamaktadır. Reddedilen vize için tekrar başvuru yapılacak olunursa, yeniden harç yatırma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu yüzden, profesyonel danışmanlık ekiplerinden yardım alarak, eksiksiz ve doğru bir şekilde belgelerinizi hazırlayabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Seyahat amacına göre değişen vize tiplerinin, çıkma süreleri de değişiklik göstermektedir. Schengen vizesi ile 90 günden az seyahat yapacak Türk vatandaşı olan kişilerin başvurduğu vize, 3 günde çıkmaktadır. Eğer turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti için seyahat planı varsa, vizenin çıkması 1 haftayı bulmaktadır. Vize ve pasaport işlemlerinin hızlı bir şekilde çıkmasını istiyorsanız, vfs global sistem üzerinden başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Aklınıza takılan herhangi bir sorun için yardım olacak destek ekipler bulunmaktadır. Vize başvurusunu, ülkeye gitmeden 1 ay veya 15 günden önceden gerçekleştirmelisiniz. Fransız vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabını, en doğru verecek olan vfs global ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Fransa Vizesi Alındıktan Sonra Neler Yapılır?

Yurtdışı vize işlemlerini sorunsuz aşmak için doğru ve eksiksiz olarak belgelerinizi tamamlamalısınız. Fransa vizesi için istenen standart vize evraklarını hazırladıktan sonra, vize tipinize uygun ek istenen evrakları da dosyanıza ekleyerek, vize takibinizi yapabilirsiniz. Bu aşamada vize belgelerinde eksik veya yanlışlık varsa konsolosluklara dilekçe yazarak, yanlışınızı düzeltebilirsiniz. Vize için istenen evraklar elden veya kargo ile ulaştırılabilmektedir. Vize harcını yatırdıktan sonra, vizenizin tipine göre yaklaşık 15 günde vizenizi alabilirsiniz. Seyahat amacına göre vizeyi alma süreniz uzayabilir. Vizeyi alma sürenizin tam tarihi belli olmadığı için seyahat biletinizi hemen almamalısınız. Vize çıktıktan sonra seyahat biletini almanız tavsiye edilir.  Fransa vizesi ve pasaportu elinize geçtikten sonra hemen isim, giriş çıkış süreleri gibi bilgilerinizi dikkatlice kontrol etmelisiniz. Fransa’ya gidecek biletinizi çok bekletmeden hemen almalısınız. Seyahat sırasında pasaport ve vizenizi kaybetmemeye özen gösteriniz. Vize bitiş tarihini geçirdiğiniz zaman, pasaportunuz damga yiyebilir veya ceza alabilirsiniz. Bu gibi can sıkıcı sorunların olmasını istemiyorsanız, vize süresini geçirmemeye dikkat etmelisiniz.

Türkiye’den Fransa için Vize Başvurusu

Türkiye’den Fransa’ya seyahat edecek olan vatandaşlar, Ankara ve İstanbul’un Fransa başkonsolosluklarına başvurmaları gerekmektedir. Başvurular ve belgeleri, Ankara ve İstanbul başkonsoloslukları tarafından incelenmektedir. Aynı zamanda, başvuru belgelerinin takibi için resmi sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Resmi siteleri üzerinden, kişisel verilerinizin doldurulması, dosyaların hazırlanması ve takibi konusunda yardım alabileceğiniz gibi, yurt dışı danışmanlık firmalarından da yardım hizmeti alabilirsiniz. Online olarak başvurunuzu gerçekleştirmek için istenen formları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Alacağınız vize tipine göre hazırladığınız evrakları, konsolosluklara teslim ederek, vize onay sürecini bekleyebilirsiniz. Türk vatandaşları için 3 günde çıkarılan vize; alınacak vize tipine göre 1 kaç gün uzayacak şekilde kolaylıkla çıkmaktadır.

VFS Global Fransa Vizesi

Vfs global web sitesinde yer alan Fransa vize başvurusu bölümüne girerek, online randevu sistemi alabilirsiniz. Yönlendirmelere göre vize başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra takip sistemini kullanabilirsiniz. Vizenizi hızlı bir şekilde almak isterseniz, kurye servisinizi kullanabilirsiniz. Fransa’ya seyahat yapmak için hazırlanması gereken evrakların eksiksiz ve doğru olması gerektiği için, bu işlerde tecrübe sahibi olmuş, profesyonel çalışan yurt dışı danışmanlık firmalarından da yardım alabilirsiniz. Çünkü vize harçları yattıktan sonra herhangi bir yanlış vize tipi tercihi sonra, vizeniz reddedilirse, yatan harcı tekrardan geriye alamıyorsunuz. Tüm işlemleri yeniden yaparak, ücreti yeniden yatırmak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle Shengen vizesini ilk defa alacak olan kişilere yardımcı olacak olarak, vize evrak işlemlerinin hazırlanmasını kolaylaştırmaktadır.

Türkiye’de Fransa Konsolosluğu

Türkiye- Fransa başkonsolosluk işleri; Ankara ve İstanbul’da gerçekleşmektedir. Online olarak resmi web sitesinde; Büyük elçilik, büyük elçilik servisleri, konsolosluk işleri, vize başvuruları, gibi işlemleri halledebileceğiniz alanlara yer verilmiştir. Fransa’ya seyahat etmek isteyen kişilerin vize başvurularını yapabileceği online formlara yer verilmiştir. Schengen vize başvurusu veya eğitim için Fransa’ya seyahat konusunda istenen form ve evraklar konusunda yönlendirmeler yaparak, online olarak işlemlerin kolayca tamamlanmasını sağlamaktadır. Fransa’ya gidecek kişiler, belgelerini eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra sorunsuz bir şekilde seyahat edebilmektedir. Schengen vizesi için çok yüksek miktarlarda bankada para olmasına gerek yoktur.

Vize almak için aracı firmalar ile çalışacaksanız, bu işi yüksek ücretlerde yapan özel firmalar da bulunmaktadır. Ayrıca internet üzerinde araştırma yaparak, gerekli evrakları, nasıl dilekçe yazılacağı gibi evrak örneklerini inceleyerek, vize için istenen belgeleri kendiniz tamamlayabilirsiniz. Evraklarınızı, konsolosluklara elden veya kargo ile gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.