enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Gıda Sektöründe Bayilik Veren Firmalar Franchise Veren Firmalar

Gıda Sektöründe Bayilik Veren Firmalar Franchise Veren Firmalar

Gıda Sektöründe Bayilik Veren Firmalar

Gıda sektöründe toptan ve perakende bayilik veren firmalar bir diğer adı Franchise yani bayilik istatistiklerine göre Türkiye’de bir dakika içinde 7200 dilim pizza tüketilmektedir. Bu nedenle gıda sektöründe pizza önemli ölçüde yer tutmaktadır. Ayrıca Türkiye’de akşam yemeği tercihlerinin arasında pizza ilk 5’e girmektedir. Böyle bir kitle karşısında pizza, milyar dolarlık bir sektöre sahiptir.

Pizza Sektöründe Bayilik Veren Firmalar

1-Domino’s Pizza

İş dünyası ve hızlı hayat koşuşturmamızda zamanın değerli hale gelmesi ile beslenme alışkanlıklarımızda değişmiştir. Hem hızlı hem kolayca ulaşılabilecek markalardan biri olan Domino’s Pizza, bu seçeneklerin içinde en üst sırada yerini alan önemli markalardan biridir. 1996 yılından bu yana birçok farklı ülkede büyük gelişmeler göstermiştir. Ülkemizde marka her geçen gün gelişim göstermiştir. Ayrıca şube sayısında her geçen gün artış görülmekte ve herkes tarafından bilinen bir marka haline gelmektedir. 30 dakikada teslimat garantisi veren firma, sektörde benzersiz bir hızlı teslimat seçeneği sunmuştur. Bayilik konusunda ise yatırımcılarına tasarımdan tutun, eğitime kadar her açıdan yardımcı olmaktadır.

Domino’s Pizza Bayilik Şartları Nelerdir?

Domino’s Pizza bayilik şartlarında ciro pirimi alınmamaktadır. Reklamdan aylık %6 katılım ücreti almaktadır. Pizza dükkanının minimum 90 m2 metraja sahip olması ve başlangıç için 120.000-150.000 dolar sermaye gereklidir. Yatırımın geri dönüş süresi beklenen 36 aydır. Daha fazla bilgiye www.dominos.com.tr üzerinden ulaşılabilmektedir.

2-Pizza Hut

pizza-hut-bayilik-şartları

Gıda sektöründe en büyük bayilik firmalarından birisi olan Pizza Hut pizza tüketicileri içinde popülerliği ile tercih edilmektedir. Pazarda en hızlı büyüyen işletmelerden birisidir.

Pizza Hut Bayilik Şartları Nelerdir?

Girişimciler Pizza Hut bayiliği için online başvuru yapabilirler. Yapmanız gerekenler ise online olarak başvuru formundaki soruları yanıtlayıp firmadan gelen cevabı beklemektir. Pizza Hut bayiliği için uygun görülenler etkili şekilde nasıl yöneteceklerine dair çoklu eğitim programlarına tabi tutulmaktadır. Yönetim kursları ve liderlik eğitimleri sayesinde bayiler kazanımlarını arttırmaktadır. Pizza Hut restoranının büyüklüğü 200 m2 olmalıdır. Bayilik giriş bedeli ise 40 bin dolar olarak belirlenmiştir. Tahmini işletme sermayesi ise 250-255 bin dolar arasındadır. Yatırımın geri dönüş süresi ise 3 ila 6 yıl arasında değişmektedir. Detaylı bilgi için www.pizzahut.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

3-Pizza Pizza

pizaa-pizaa-bayilik-şartları

1995 yılından bu yana Türkiye’nin en büyük 3. pizza zinciri olmak için emin adımlarda ilerlemektedir. Yeni genişleme programı ile büyük şehirlerde bayilik açma imkânı sunmaktadır.

Pizza Pizza Bayilik Şartları Nelerdir?

Pizza pizza firmasının bayiliğini almak isteyen kişilerde aranan özellikler: gerekli sermaye, iletişim becerileri, sıkı çalışma ve azim, müşteri iletişimine önem verme, işletme becerilerine sahip olma ve ön koşul olmasa da gıda sektöründe iş deneyimi aranmaktadır.

4-Little Ceasers

1959 yılından bu yana faaliyet gösteren Little Ceasers, sektörde hızlım adımlarla ilerlemektedir. Felsefesi müşterilerine yüksek kalite ve tazelikte benzersiz pizzalar sunmak olan firma, dünya genelini kapsayan önemli bayilikler sunmaktadır.

Little Ceasers Bayilik Şartları Nelerdir?

Bayilikler için en doğru lokasyon, teknik konular ve iş gücü hakkında firma tarafından destek verilmektedir. Little Ceasers bayilik açmak isteyenlerin en az 150-155.000 dolar öz sermayesi olması gerekir. Reklam katılım payı %4 olarak belirlenmiştir. Net kazançtan verilen pay ise %8’dir. Yatırımın geri dönüşü ise 3 yıldır.

Fast Food Sektöründe Bayilik Veren Firmalar

1-Burger King

1954 yılında kurulan Burger King’in 13-14.000’den fazla global restorandı bulunmaktadır. Ayrıca ürün çeşitliliği ile birçok müşteriye kolayca ulaşmaktadır. Burger King büyümesinin sırrı bayiliklerin satış başarılarıdır. Dünya çapında bayilik fırsatları sunmaktadır.

Burger King Bayilik Şartları Nelerdir?

Bayilik bedeli 300-350.000 dolar arası başlamaktadır. Burger King tarafından bayilik için işletme ve teknik eğitimler 70 gün gibi bir sürede verilmektedir. Burger King birçok firmadan daha kısa sürede bayilik vermektedir. Aranan şartlar ise şunlardır:

1-Araç ve yayaların çok olduğu bölgelerde, sinema ve okulların yakınlarında ve alışveriş merkezlerinde olması aranan özellikler arasındadır.

2-Giriş katında yer almalıdır, minimum 110-120 m2 arasında ve toplam 250-300 m2’ye yakın olmalıdır. Ön cephenin genişliği 6,5 metre ve her katın yüksekliği 2,90 metre olmalıdır.

2-McDonalds

Dünya üzerinde en çok tanınan fastfood zincirlerinden birisidir. 60 milyona yakın müşteri ziyaretçisine sahiptir.

McDonalds Bayilik Şartları Nelerdir?

Bayilik sahipleri franchise pazarlama ücreti ve aylık kira bedelini ana firmaya ödenmelidir. Girişimci bir ruha sahip olmalısınız, insan yönetimi ve finansal olarak tecrübelere sahip olmalısınız. Gereken yatırımı karşılayabilmesiniz. McDonalds’ın internet sitesi üzerinden formu doldurmanız gerekmektedir ya da formu resmi ofise yazılı olarak yollamanız gerekmektedir.

3-KFC

1930’lu yıllarda açılan bu firma, %100 tavuk eti kullanarak bu zamana kadar beğeni toplamaya devam etmektedir.

KFC Bayilik Şartları Nelerdir?

KFC müşteri hizmetlerini arayarak bayilik şartı için gerekli maddeleri ve detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Bayilik ücretleri 190-200 bin dolar arasında değişmektedir. Yatırım miktarı ise 450-500 bin dolar civarındadır.

4-Subway

Kurulduğu ilk günden bu yana olağanüstü gelişmeler gösteren Subway, farklı ülkelerde bayilik açma fırsatı vermektedir. Son 5 yıl içerisinde müşteriler tarafından yaklaşık %70-75’i bayilik açılmıştır.

Subway Bayilik Şartları Nelerdir?

Şirketin belirlediği noktalar içerisinde 2 hafta sürede eğitim verilmektedir. Yatırımcılar eğitimin yanında matematik ve İngilizce olmak üzere iki sınava tabi tutulmaktadır. Bayilik başvurularının olumlu sonuçlanması için bu sınavlardan başarılı olmak gerekir. Minimum restoran genişliği 25 m2 ve üzeri olmalıdır, bayilik sözleşmesi geçerlilik süresi 20 yıla yakındır. Reklam katkı payı %4,5 – 5 arasındadır. Bayilik maliyeti ise 200-300.000 TL arası değişmektedir. Hem bölgesel hem de yerel pazarlama desteği de Subway tarafından verilmektedir. Bayilik başvurunuzu www.subway.com.tr internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.