enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Kredi İçin Gerekli Belgeler

Kredi İçin Gerekli Belgeler

Kredi İçin Gerekli Belgeler Ziraat- Vakıfbank-Halkbank- Garanti

Kredi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? Ülkemizde birçok banka faaliyet sürdürmeye devam ediyor. Bankalar belli başlı projeler doğrultusunda birçok imkânı müşterilerine sunuyor. Bankalar sadece yatırım yapmak için değil zor durumlarda kredi almak için de başvurmuş olduğumuz kuruluşlardır. Özellikle insanlar, yeni bir ev veya yeni bir taşıt alacağı zaman, belirli bir paraya ihtiyaç duyuyor. Bankalar birçok kredi imkânını müşterisine sunuyor. Belli başlı kredileri insanlara sunarak, insanların ihtiyaçlarının karşılanması sağlanıyor. Ülkemizde faaliyet gösteren ve en çok tercih edilen bankalar arasında bulunan, Ziraat Bankası Vakıf Bankası, Garanti Bankası ve Halk Bank vermiş olduğu krediler ile insanların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. İnsanların sıklıkla bankalara başvurmuş olduğu kredi türleri bulunmaktadır.

 

Konut Ve Taşıt Kredisi

Bankalara en çok başvurulan krediler genellikle, taşıt ve konut kredisidir. Yeni bir konut alacağınız zaman, belirli bir miktarda paranız var ise üzerine tamamlamak adına konut kredisi çekilebilir. Konut kredisi çekebilmek için alacağınız konutun, konut kredisine uygun olması gerekmektedir. Bu sayede elinizde bulunan paranın üzerine ek yaparak konut kredisi çekebilir, sahip olmak istediğiniz konuta sahip olabilirsiniz. Taşıt kredisi çekmek için teminat göstereceğiniz taşıtın, taşıt kredisi kapsamına girmesi gerekmektedir. Eğer bankanız onay verirse taşıt kredisi alabilir, istediğiniz taşıta sahip olabilirsiniz.

 

İhtiyaç Kredisi

Bankalara en çok başvurulan kredi sistemlerinin bir tanesi ise ihtiyaç kredisidir. İhtiyaç kredisi her türlü ihtiyaca çözüm sunan kredi sistemleridir. Bireysel olarak başvuru yapabileceğiniz kredileri, ihtiyaç duyduğunuz her alanda kullanabilirsiniz. Nakitte ihtiyaç duyduğunuz her an da ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. Kredileri istediğiniz miktarlarda gelir durumunuza göre çekebilir, belirlenen zaman dilimleri arasında belirlenen miktarlarla ödeme yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisini belirli periyotlar doğrultusunda çekerek, öngörülen faizi kabul ettiğinizde kredinizi alabilirsiniz. Kredi alabilmek için belli başlı belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Belgeleri hazırladığınız takdirde kolay bir şekilde kredi çekebilmeniz mümkündür.

Kredi İçin Gerekli Olan Belgeler

Kredi için gerekli olan evraklar hazırlandığı takdirde bankaya başvurulması gerekmektedir. Kredi için gerekli olan evrakları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Nüfus cüzdanı pasaport veya ehliyet
  • İkametgâh veya ikamet edilen yere gelmiş olan 3 aylık su faturası veya elektrik belgesi
  • Gelir belgesi
  • Özel sektörde çalışan kişiler için maaş bordrosu veya maaşını gösteren resmi bir belge
  • İmza sirküleri

Kredi alabilmek için bankanın belirlemiş olduğu tüm hususları yerine getirmek gerekiyor. Öncelikle kredi notunuzun,  kredi çekebilmek için uygun olması gerekmektedir. Banka kredi almanızı uygun gördüğü takdirde gerekli olan tüm belgeleri hazırlamanız şarttır. Eğer konut kredisi veya taşıt kredisinde başvurmuş iseniz ve onay almışsanız daha farklı ek belgeler de gerekebilir. Taşıt veya konutun fiyat bilgisini içeren tapu veya belgeler bankaya sunmak zorundadır. Kredi alabilmek için belirlenmiş olan tüm evrakları hazırlayacak bankaya başvurmanız gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.