enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Su Aboneliği Kaç Günde Açılır? Su Kaç Günde Açılır?

Su Aboneliği Kaç Günde Açılır? Su Kaç Günde Açılır?

Su Aboneliği Kaç Günde Açılır? Su Kaç Günde Açılır? Yapılan yasal düzenlemeyle birlikte su aboneliğinde bazı şartların yerine getirilmesi durumunda abonelik işlemleri mümkün olan en kısa sürede tamamlanarak su aboneliği açılır. Konutun yeni sahibi veya kiracısı yeni abonelik işlemleri için hafta için sabah çalışma saatleri içerisinde ilgili kuruma şahsen başvuru gerçekleştirmesi durumunda ve ilgili kurumlar konum itibariyle birbirine yakın bir mesafede yer alması durumunda su aboneliği işlemleri aynı gün içerisinde 4-5 saat içerisinde gerçekleştirilir.

Su Aboneliği Kaç Günde Açılır?

Su aboneliğinin açılması süresi çok uzun sürmemektedir. Bir çok su aboneliği için başvuru yapan vatandaşlarımızın. aynı gün içerisinde gerçekleşse de. Kurumlar arası mesafenin uzak olması durumunda ise abonelik işlemleri bir sonraki çalışma mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilir. Bazı kurumlara başvuru sırasında kurum görevlileri iş durumunu yakından takip ettiklerinden dolayı su aboneliği ne kadar sürede açılır? Sorusuna kurum tarafından yanıt bulabilmeniz mümkündür.

Konut İçin Kiracı Su Aboneliği Hizmet Bedeli

Kiracılar açısından su aboneliği hizmet bedeli işletme ve konut açısından farklılık gösteriyor. Konut açısından abonelik yapılmasına karar verilmesi durumunda Su aboneliği ne kadar tutar? 220 TL ve teminat belgesi için de 175 TL yasal hizmet bedelinin ilgili kuruma ödenmesi gerekiyor. Ayrıca gerek duyulması durumunda yukarıdaki hizmet bedelleri nakit olarak değil de ilk su faturası üzerinden de tahsil edilebilir.

Buna göre abonelerin toplam olarak 402 TL abonelik hizmet bedeli ödemesi gerekir. Tüm kurumlarda olduğu gibi İZSU kurumunda da her yıl yasal mevzuatlar doğrultusunda hizmet bedellerinde değişkenlik söz konusudur. Buna göre 2018 yılında hizmet bedeli biraz daha düşükken 2019 yılı itibariyle hizmet bedeli 220 TL oranında belirlenmiştir. Konut veya işyeri için su aboneliği başvurusunda bireylerin doğrudan İZSU kurumuna veya kurumun resmi web sitesinden online olarak başvuruda bulunması gerekiyor.

Su Aboneliğinde Neler Gerekli ve İstenen Belgeler

2019 yılı itibariyle su abonelik işlemlerinin başlatılabilmesi açısından öncelikle bireylerin bazı evrakları eksiksiz olarak hazırlaması gerekiyor. Bu evraklar; TC kimlik belgesi, evin bireye ait olması halinde eve ait tapu belgesi, birey kiracı konumunda ise eve ait kira sözleşme belgesi, teminat hizmet ücreti, doğal gaz, elektrik ve telefon faturası sözleşmeleridir.

Aynı zamanda yapı ruhsatı belgesi veya yapı kayıt belgesi,  yapı iskan belgesi, su iştirak hizmet bedeli ve kanal iştirak hizmet bedeli hazırlanması yeterlidir. Abonelik işlemlerinde başvurular hafta içi mesai saatleri içerisinde yapılmalıdır. Kurum tarafından belirlenen belgeler ile birlikte abonelik işlemlerine muhatap olan birey tarafından başvuru yapılmalıdır. Bireyin başvuru yapabilecek durumda olmaması durumunda ise vekaletname verdiği yakını tarafından başvuru yapılabilir.

İZSU Online Abonelik Ve Diğer İşlemler

Kurum online işlemler sayesinde vatandaşlar kurum binasına başvuru yapmadan da evlerinin konforunda online bir şekilde de abonelik ve diğer işlemleri kolayca yapabiliyor. Kurum tarafından yüksek müşteri memnuniyeti sağlanması açısından mümkün olan en kaliteli hizmetler sunuluyor. Bu bağlamda vatandaşlar tarafından en başta tercih edilen abonelik ve abonelik işlemleri iptal etme işlemleri online olarak daha pratik bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Önceki dönemlerde doğrudan şubeler üzerinden gerçekleştirilen abonelik ve abonelik iptal işlemleri artık kurumun resmi web sitesinden basit bir form belgesi doldurularak da yapılabiliyor. Bu işlemler için e-devlet şifresine sahip olunması ve bu şifre üzerinden kurum sitesine giriş yapılarak abonelik işlemleri kısmından işlemlerin yapılması yeterlidir.

Su abone no nasıl öğrenilir yazımız için Lütfen için https://www.gereklibelgeler.net/su-abone-no-ogrenme/

Yorumlar

  1. İdris hoca dedi ki:

    Üç gün oldu abone parasini peşin aldı daha hala şu açılacak başkentin ortasında yazık üç gün ewe su taşıyoruz

    1. admin dedi ki:

      Son dönemlerde genel olarak bazı aksamalar yaşanabiliyor. Tekrar aramaktan vazgeçmeyin Lütfen