enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Su Aboneliği Ücreti

Su Aboneliği Ücreti

Su Abonelik Ücreti İzmir, Ankara, İstanbul 2021

Su Abonelik Ücreti 2021 yılı itibariyle su aboneliği başlatmak isteyen vatandaşların yasal mevzuatlar doğrultusunda belirlenen hizmet bedellerini bağlı bulunduğu İZSU- İSKİ-ASKİ gibi 2021 yılı su abonelik ücretleri Büyükşehirlerin kurumuna takdim etmesi gerekiyor.

Su aboneliği ücreti 2021 yılı için. Yeni su aboneliğinde ilgili kurum tarafından belirlenen belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanmasından sonra hizmet bedelinin eksiksiz olarak hazırlanarak kuruma ödenmesi yeterlidir. Bu Yıl için belirlenen su aboneliği ücreti 2021 yılı için 196.50TL olarak belirlenmiştir

Su Abonelik Ücreti Ve Gerekli Belgeler

Bu aşamadan sonra konut adresinden su abonesi işlemi aktif bir şekilde başlatılıyor. Su aboneliğinin üzerine alınması için kira sözleşme belgesi, nüfus cüzdanı belgesi, DASK poliçesi ve son olarak da tesisat numarası hazırlanması yeterlidir. Su aboneliği bedeli 2019 yılında 196.50 TL olarak belirtilmiştir. Ayrıca abonelik bedeli talepler doğrultusunda peşin bir şekilde tahsil edilebileceği gibi su faturaları üzerinden de alınabiliyor.

Su Aboneliği Üzerine Alma  Ücreti

İZSU İzmir Su aboneliği Ücreti 2021 : 196 TL

ASKİ Ankara Su aboneliği Ücreti 2021 : 196 TL

İSKİ İstanbul Su aboneliği Ücreti 2021 : 196 TL

DİSKİ Diyarbakır Su aboneliği Ücreti 2021 : 196 TL

ŞUSKİ Şanlı Urfa Su aboneliği Ücreti 2021 : 196 TL

GASKİ Gaziantep Su aboneliği Ücreti 2021 : 196 TL

ASAT Antalya  Su aboneliği Ücreti 2021 : 196 TL

İZSU Afyon Su aboneliği Ücreti 2021 : 196 TL

Su Aboneliği İçin Gerekli Belgeler

2021 yılında su aboneliği başvurusu için gerekli evraklar şu şekildedir.

 • Su aboneliğine başvuruda bulunan bireye ait nüfus cüzdanı belgesi
 • Yapının bireye ait olması durumunda yapıya ait resmi tapu belgesi
 • Kiracıysa kira sözleşme belgesi, 137 TL teminat bedeli
 • Yapıya ait elektrik, telefon ve doğalgaz sözleşme belgeleri
 • Yapı 2004 yılı öncesinde inşa edilmiş olması durumunda yukarıdaki sözleşmelerin Emlak Vergisi Beyannamesi dahilinde yer alması
 • Yapı ruhsat belgesi veya yapı kayıt belgesi, yapı iskân belgesi

195 TL su iştirak ücreti, 155 TL kanalı iştirak ücreti hazırlanarak İZSU kurumuna başvurulması yeterlidir.

Su faturasını üstüne almak için ne gerekli?

Su faturasını son yapılan yasal düzenleme ile kiracılar, yeni konut, su aboneliği açtıracak olan kişiler  kendi üzerlerine almak zorundalar. Su aboneliği değişikliği için saat değişikliği gerçekleşmediği için işlem kısa sürede yapılmakta su hizmeti verilmektedir.

Su faturasını üstüne almak için ne gerekli?

Gerekli Belgeler  Şunlardır
 • Kimlik Belgesi.
 • Konuta veya iş yerine ait Tapu veya kira kontratı
 • Sayaç numarası
 • Su saatinin güncel bilgileri (Kullanılan su miktarını gösterir bilgi)
 • 195 TL Teminat Bedeli.

SU Online Abonelik Başvurusu

Vatandaşlar tercihe göre İZSU kurumuna online olarak da su aboneliği başvurusunda bulunabiliyor. Bu işlem için yapılması gerekenler ise oldukça basittir. Bunun için bireylerin ilk olarak bir e-devlet şifresine sahip olması gerekiyor. E-devlet şifresi mevcut olmadığında ilk olarak en yakın PTT şubesinden 7 TL hizmet bedeli karşılığında e-devlet şifresi alınabilir.

Bu aşamadan itibaren Türkiye.gov.tr web sitesine giriş sağlanır. Buradan bağlı bulunduğu ildeki Su Ve Kanalizasyon İdaresi sekmesinden sisteme giriş yapılır. Bu işlemden hemen sonrasında ekranda beliren yeni abonelik başvuru kısmından giriş sağlanır. Bu işlemden sonra sistem üzerinden belirtilen basit adımlar izlenerek İZSU online abonelik işlemleri tamamlanır.

İZSU- İSKİ-ASKİ-VASKİ Abonelik İşlemleri İptal Etme

İZSU abonelik işlemleri iptal etmek için öncelikle ilgili işletme veya konutun aboneliğinin taşınması gibi durumlar söz konusu olması gerekiyor. Bu işlem gerçekleştirildikten hemen sonrasında ilgili kurum tarafından abone olan vatandaşa güncel fiyat tarifesi üzerinden gerekli hesaplamalar gerçekleştirildikten sonra teminat ücreti iade işlemi gerçekleştirilir.

Vatandaşlar abonelik işlemleri iptal etmek için ayrıca tercihleri doğrultusunda İZSU resmi web sitesini ziyaret edebilir veya ALO 185 İZSU Çağrı Merkezi üzerinden de işlemlerini gerçekleştirebilir.

İZSU Abonelik İşlemleri İptali İçin Gerekli Evraklar

İZSU abonelik işlemleri iptali için talep edilen evraklar konutlar ve işletmeler açısından değişkenlik teşkil ediyor. Abonelik iptali konut için talep edildiğinde vatandaşa ait T.C kimlik belgesi ve su sayacı üzerinde yer alan metre küp durumu belirtilmesi gerekiyor.

Abonelik işlemleri iptali işletme için talep edilmesi durumunda T.C kimlik belgesi, su sayacı üzerinde bulunan son metre küp işareti, yetki evrakı, imza sirküsü ve kaşe hazırlanması yeterlidir.

Su Abonelik Ücreti Kredi Kartı İle Ödenir mi?

Su abonelik ücreti nakit ödenebildiği gibi kredi kartı ile ödenebilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.