enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Tarım Bakanlığı Hibe Desteği

Tarım Bakanlığı Hibe Desteği

Tarım Bakanlığı Hibe Desteği 2020

Tarım bakanlığı hibe desteği her yıl düzenli olarak farklı birimlerde olmak üzere yapılmaktadır. Tarım bakanlığı hibe desteği Tarım ve orman bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Tarım ve Orman Bakanlığı vatandaşlara hem tarım alanında hem de hayvancılık alanında hibe desteği vermeyi sürdürüyor. Tarım Bakanlığının vatandaşlara vermiş olduğu desteklerden biri de hibe desteğidir. Ancak tarımcıların tarım bakanlığı hibe desteğinden faydalanabilmesi için birtakım şartları taşıması gerekiyor. Belirtilen şartları taşıyan tarımcılar büyükbaş hayvandan küçükbaş hayvana, gübreden tohuma kadar her türlü alanda hibe desteği destek alabilmektedirler.

Tarım Bakanlığı Hibe 2020

Tarımsal destekler ve hibeler 2020 yılında da tüm gücüyle devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanının yapmış olduğu açıklamalara bakılırsa 2020 yılının Nisan ayında başlayan tarımcılara verilen hibe desteği tarımsal hibe başvurusunda bulunan vatandaşlarımızın hesaplarında olacak. Tarımsal hibe desteği arasında 2020 yılı için buzağı 2020 desteği, manda desteği, 2020 küçükbaş büyütme desteği ile çiğ süt desteği bulunuyor. 2020 yılının Nisan ayında en yüklü desteği manda büyütme kapsamındaki tarımcılar alacak.

Tarım bakanlığı Tarımsal hibe desteği ve hibeler kapsamında Tarım ve Orman Bakanı Berat Pakdemirli’nin yapmış olduğu açıklamaya göre farklı alanlarda da hibe destekleri verilmeye devam ediliyor. Çiftçilere verilecek diğer tarımsal hibe destekleri aşağıdaki gibidir;

 • Mazot ve gübre desteği
 • Koyun ve keçi desteği
 • Baklagil desteği
 • Mısır danesi desteği
 • Hastalıklı hayvan tazminatı

Her geçen gün fiyatlara artış gelmesi sebebiyle çiftçiler tarımsal destekleri hevesle bekliyor. Ürerimin artması ve yapılan üretimlerden verim alınabilmesi amacıyla çiftçilere tarımsal destekleri veriliyor.

Tarımsal Hibe Destekleri 2020?

Tarım hibe destekleri nelerdir Sorusu da çiftçilerin merak ettiği konular arasında yer alıyor. Tarım hibe destekleri ise aşağıdaki gibidir;

 • Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu tarafından verilen hibeler,
 • Köyüne dönüş yapan gençlere verilen hibe desteği
 • Tarım sektöründe üretim yapan çiftçilere geri ödemesiz hibe desteği
 • Hayvancılık sektöründe hizmet veren hayvancılara hayvan başına verilen hibe desteği
 • Faizsiz ve düşük faizli krediler

Tarım bakanlığı hibe desteği kapsamında genç çiftçilerde de üretim verimi artıyor ve vatandaşlar tereddüt etmeden sermaye düşünmeden tarımla ilgilenebilme olanağı ile Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyorlar.

2020 Tarım Destekleri Nelerdir?

2020 tarım destekleri son zamanlarda çiftçilerin ilgi alanına giriyor. Özellikle Nisan ayının gelmesiyle de beraber hak kazanacakları tarım desteklerini merak ediyorlar. 2020 yılında yapılacak tarım destekleri kapsamında alan bazlı destekler ( bitkisel üretim, fındık üretimi, organik tarım, toprak analizi vb.)  biyolojik destekler ( açık alanda paket ve örtü altında paketleme ), diğer tarımsal alanda destek ( ÇATAK desteği, geleneksel zeytin desteği, sertifikalı fidan desteği vb.), hayvancılık desteklemeleri, aşılama desteği, arıcılık desteği, buzağı desteği, hayvan başı ödemesi, hayvan genetik desteği ve ipek böceği desteği yer almaktadır.

Her sene olduğu gibi 2020 yılında da görüldüğü gibi birbirinden çeşitli destekler yer alıyor. Tarım ile uğraşan hemen herkes devletten destek alabilecek. Bunun in gerekli olan ek açıklamaları bölgedeki Tarım ve Orman Bakanlığı bildirecektir.

Tarım Hibe Destekleri Sorgulama

Tarım bakanlığı hibe desteği sorgulama konusunu da çiftçiler tarım desteğinin yatıp yatmadığını ya da bu destekten faydalanıp faydalanamayacaklarını görmek için öğrenmek istiyorlar. Bunun için Google’a tarım hibe desteği sorgulama yazarak gerekli bilgileri girerek öğrenmek mümkündür. Bununla birlikte ikamet edilen şehirde Tarım Bakanlığı’na giderek de hibe desteği sorgulaması yapılabilir. Tarım Bakanlığını telefonla arayarak da gerekli sorgulama yapılabilir.

Hayvancılık Hibe Destekleri

Tarım bakanlığı hibe desteği ve Hayvancılık hibe desteği için. Gerekli başvurular yapıldıktan sonra yılın belli tarihlerinde hayvancılık alanında uğraşan vatandaşlara da maddi destek sağlanacaktır. Hayvancılık ile uğraşan vatandaşların alabilecekleri hibe desteklerini öğrenebilmeleri için ikamet ettikleri bölgede yer alan Tarım Bakanlığı’na müracaat etmeleri daha doğru olacaktır. İnternet ya da telefon üzerinden yapacakları sorgulama üzerinden de hibe desteğinden faydalanıp faydalanamayacaklarını görebilirler.

Tarımsal Hibe Desteği İçin Gerekli Belgeler

 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Ücretli çalıştığına dair SSK dan belgeler
 • Başvuru dilekçesi
 • Proje Tanıtım Formu
 • Taahhütname
 • Diploma belgesi ve ya okur yazarlık belgesi

Tarım Bakanlığı Hibe desteği Sözleşmesi Sırasında İstenilen Belgeler

 • Yatırmın gerçekleşeceği yere ait ikametgah belgesi
 • Arıcılık hariç yere ait mülkiyet belgesi
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.