enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Ücretsiz Bilinmeyen Numara Sorgulama

Ücretsiz Bilinmeyen Numara Sorgulama

Ücretsiz Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? Günümüzde 7 den 70 e herkes cep telefonu kullanmaktadır. Bu cep telefonlarıyla tam anlamıyla iletişim kurmak için herkesin bir telefon numarası bulunmaktadır. Bu sayede rahatlıkla istediğiniz kişiyi arayabilir veya mesaj atabilirsiniz. Peki tanımadığınız yabancı bir numara sizi aramışsa veya mesaj bırakmışsa bu numaranın kime ait olduğunu nasıl sorgulayabilirsiniz? Sizlere bu sorunun cevabını ayrıntılı bir şekilde vereceğiz.

Öncelikle rehberinizde kayıtlı olmayan yabancı bir numara sizi aramış veya mesaj atmışsa bu numaranın Türkiye kayıtlı numara olduğuna dikkat etmelisiniz. Yurt dışı kayıtlı bir numara ise bu numaranın kime ait olduğunu bulmanız biraz zor olabilir. Bunun için maalesef şimdiye kadar ücretsiz bilinmeyen numara sorgulama sitesi bulunmamaktadır.

Diyelim ki Türkiye kayıtlı bir numara sizi aramış veya mesaj atmış. Siz sonradan fark etmişsiniz. Elbette o numaranın kime ait olduğunu merak edersiniz. Peki bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu nasıl öğrenebiliriz?

Bu işlem için çeşit çeşit aşamalar ve yöntemler vardır. Bunlardan bazılarını sizler için sıralamak istiyoruz.

Ücretsiz Numara Sorgulama Whatsapp 

Günümüzde en aktif olarak kullanılan bir mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp uygulamasının bilinmeyen numaraların kime ait olduğunu görebilmek için de kullanılabileceğini biliyor muydunuz? Eğer bilmiyorsanız bu yöntemi nasıl kullanacağınızı size açıklamak isteriz.

Öncelikle sizi arayan veya mesaj bırakan numarayı rehberinize kaydediyorsunuz. Daha sonra Whatsapp uygulamasına girerek rehberinizde kayıtlı olup Whatsapp uygulamasını kullanan kişilerin olduğu kısıma girerek rehberinize kaydettiğiniz kişiyi bulun. Eğer kişi Whatsapp kullanıyorsa ve bilgileri herkese açıksa profil fotoğrafından veya kişinin üzerine tıklayarak isim ve soy ismi varsa kim olduğunu bulabilirsiniz. Ancak bu yöntem kaydettiğiniz yabancı numarayı kullanan kişinin Whatsapp uygulamasını kullanması ve bilgilerinin herkese açık olması gerekmektedir. Aksi takdirde bu kişiyi bulmak için biraz daha çabalamanız gerekecek.

bilinmeyen numaraları öğrenme
Operatörler için Numara Sorgulama

Turk telekom bilinmeyen numaraları öğrenme servisi ile Benim Menüm giriş yaparak veya 11855’i arayarak 11855’e SMS gönderek numaraların kime ait olduğunu öğrenebilir başkalarının sizin telefonunuza ulaşmasını istiyorsanız bu servise kayıt olabilirsiniz.

Vodafon bilimeyen numaralar servsi olarak KIM” yazıparalarında boşluk bırakıp 10 haneli öğrenmek istediğiniz GSM numarası’ nı yazarak 7048′ e sms gönderebilirsiniz.

Türkcell bilinmeyen numaralar servisi UpCall’ ile bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu öğrenmeniz mükündür.

Turkcell’den bir diğer bilinmeyen numaraları öğrenmenin ikinci en kolay yolu ise Merak ettiğiniz Turkcell numarasının kime ait olduğunu, Numarayı yazarak 2200’a göndermek olacaktır; Kim ve numarayı yazıp ya da numara kim yazarak gönderebilirsiniz.

Numara kime ait programı

Upcall Uygulaması

Turkcell operatörlerine özel olan bu uygulama bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu rahatlıkla bulup size gösterir. Eğer Turkcell operatörüyseniz telefonunuza upcall uygulamasını indirip giriş yaparak ücretsiz numara sorgulama işleminizi halledebilirsiniz.

Bilinmeyen Numara Öğrenme Servisi Arama

Tüm operatörler için geçerli olan bu servis bilinmeyen numaraların kime ait olduğunu bulmaya yarayan bir servistir. Bunun için telefonunuzdan 11880 veya 11811 numaralı bilinmeyen numara öğrenme servis hattını arayarak sizin arayan numarayı söyleyerek kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu sadece dakikalarınızdan gider. Ek TL ödeme durumu söz konusu değildir.

Bilinmeyen Numara Öğrenme Uygulamaları (Mobil Uygulamalar)

 

Mobil uygulamalar Bilinmeyen numara öğrenme işine yarayan bir diğer aşama ise mobil uygulamalardır. Telefonunuza bilinmeyen numaraları öğrenme işine yarayan mobil uygulamaları indirip giriş yaparak oradan da bilinmeyen numaraların kime ait olduğunu bulabilirsiniz. Ve hatta birkaç ayarlamalar yaparsanız rehberinizde kayıtlı olsun veya olmasın fark etmeden sizi arayan kişilerin ismini veya şirketin şirket sahibinin adı ve soyadı arama ekranında belirir. Bu sayede arayan kişilerin özellikle rehberinizde kayıtlı olmayan yabancı numaraların kime ait olduğunu bulmak için etkili bir yöntem arasında yer almaktadır. Bu uygulamalar sayesinde ücretsiz numara sorgulama işleminizi halledebilirsiniz.

En iyi numara Sorgulama programı 2020

Öncelikle en iyi numara sorgulama programları arasında er alan bu uygulamaların birer yurt dışı yazılımı olduğunu unutmamamız gerektiğidir.

  • Whoscall Uygulaması
  • CIA Android ve iOS Uygulaması
  • CIA-Caller Identification App Uygulaması
    • Truecaller Uygulaması

11880 Numara Sorgulama

11880 Bilinmeyen numara öğrenme servisi ile kısa mesaj yolu ile veya telefon ile arayarak öğrenmek istediğiniz numaraya ait bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu servis ücretli olduğundan dolayı aramalarda veya kısa mesajlarda belli bir ücret tarifesi uygulanmaktadır. 11880 ücreti ne kadardır?

Türk Telekom ADSL 60 3,48 TL
Vodafone 60 3,48 TL
İş Net 60 3,48 TL

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.