enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Burun Estetiği Fiyatları (Güncel Fiyat Listesi)

Burun Estetiği Fiyatları (Güncel Fiyat Listesi)

Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar

Burun estetiği ameliyatı kısmında bilinmesi gereken en önemli ve göz ardı edilmemesi gereken konulardan bir tanesi. Burun estetiği yapmaya karar verdikten sonra önce hastane ve doktorların iyice araştırılması gerekmektedir. Çokça yapılan hatalardan bir tanesi detaylı araştırma yapılmadan burun estetiği konusunda uzmanlaşmamış olan ve tecrübesi olmayan kişiler tarafından klinik açılıp birçok insanın mağduriyetlerine neden olmaktadırlar. Bu gibi ihmaller neticesinde hastanın Hayatını kaybetmesine kadar varan olaylar maalesef yaşanabilmektedir.

Bu tür olaylar göz önünde bulundurularak her klinik açan burun ameliyatı yapıyorum diyen resmi belge ve bilgiler ile çalışmayan kurum ve kişilere itibar edilmemeli.

Burun Estetiği Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Burun estetiği fiyatlarına genel olarak bakıldığında öncelikle büyük illerimizi baz alacak olursak İzmir, İstanbul, Ankara gibi illerimiz başta olmak üzere her gün yüzlerce insan burun estetiği için özel ve devlet hastanelerine  başvuru yapmaktadır. Burun estetiği maliyeti özel ve devlet Hastaneleri olmak üzere iki kısımda değerlendirmemiz yerinde olacaktır.

Burun Estetiğinde  fiyatlar yapılacak olan ameliyat türüne göre farklılıklar gösterebildiği gibi tercih edilen hastaneye göre burun estetiği fiyatları değişmektedir. Burun estetiği çeşitleri yapılan ameliyata göre farlılık göstermektedir. İple burun estetiği, lazer ile burun estetiği olmak üzere çokça tercih edilen ameliyat türleri yer almaktadır.

Lazer ile burun estetiği genellikle kalın cilde sahip olan kişilerde tercih edilmektendir Kalın ciltlerin inceltilmesi için lazer burun estetiği yöntemi kullanılmaktadır. Tabi yapılan bu ameliyatlara bağlı olarak hastanın iyileşme süreci tampon kullanıp kullanmama gibi bazı etkenler ortaya çıkmaktadır.

Burun Küçültme Kaç TL

Ameliyat öncesi ve sonrası tüm işlemler ile beraber 2022 yılı için minimum fiyatın 8 bin TL olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra, maksimum fiyat ise 20 bin TL ve üzeri olmaktadır. Özel hastanelerde kişiye özel tekniklerin uygulanması söz konusu olduğu için fiyatlar biraz daha yüksek olabilir.

Burun estetiği fiyatlara daha öncede bahsettiğimiz gibi devlet hastanelerine oranla özel hastane fiyatları olduk yüksek çıkabilmektedir. Normal burun küçülteme ameliyatı fiyatı özel hastanelerde 12.000TL başlayarak istenilen burun şekli ve yapılacak olan işlemlere ve kullanılan malzemelere göre 30.000TL kadar çıkabilmektedir.

Güncel Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları burun kısmında yapılan işleme bağlı olarak

Burun kısmında yapılacak olan genel bir değişiklik için 500.000TL ye miktarlarda fiyat çıkabilmektedir. Çünkü burun ameliyatı yapılırken ameliyatın başarılı olabilmesi ve istenilen şeklin sağlanması için burun deri yüzeyinden başlayarak kemik yapısına kadar müdahaleler olmaktadır bunlara bağlı olarak fiyat aralığı değişiklik göstermektedir. Bu yüzden burun ameliyatı olmadan önce görüşme ve tetkik işlemleri sonlandıktan sonra fiyat tam olarak belirlenebilmektedir.

Burun Estetiğini Sigorta Karşılıyor Mu?

Burun ameliyatları devlet hastanelerinde yapılma şartları mevzuatta belirlenmiştir bunlar şu şekildedir devlet hastanelerinde burun ameliyatı nefes alma zorluğu çekmek gibi durumlar söz konusu olduğunda  gerçekleştirilen cerrahi işlemler, kaza ve kırılma gibi durumlarda yapılan estetik müdahaleleri kapsamaktadır.

Bunu dışında kalan durumlarda hastanın günlük hayatını olumsuz bir şekilde etkileyen bir sağlık sorunu derecesinde değilse. Bu şahsi bir istek olarak görüldüğünden dolayı devlet hastaneleri estetik gerektiren ameliyatları karşılamamaktadır. Aynı şekilde anlaşmalı özel hastanelerde aynı şekilde bu gibi durumlarda SGK ödeme yapmadığı için burun estetiği yapmamaktadır. Yapılması durumunda SGK tarafından ödeme yapılmamaktadır.

Sadece devlet hastanelerinde estetik gerektiren bazı özel durumlar değerlendirilerek belirlenmiş belli miktarda estetiğe destek verilmektedir. Bu yapılacak ödeme miktarı ise yine farklı miktarlarda olup yapılacak işleme göre değişmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.