enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Kosgeb Kadın Girişimci Desteği Şartları 2020

Kosgeb Kadın Girişimci Desteği Şartları 2020

KOSGEB Kadın Girişimciler Desteği

Günümüzde bayanların çalışmaya başlamasıyla beraber onları teşvik etmek amacıyla KOSGEB birtakım destekler sağlıyor. Bunun için bayanların uygulamalı girişimci kursunu tamamlaması gerekiyor. Eğitimin tamamlanmasının ardından sertifika alabildikleri gibi KOSGEB tarafından maddi destek de alabiliyorlar. Pek çok bayan yeni bir işletme açmak istediği için KOSGEB bu bayanlara girişimci desteği sağlıyor.

KOSGEB Kadın Girişimci Örnekleri

KOSGEB kadın girişimci örnekleri gün be gün artıyor. Pek çok bayan KOSGEB tarafından aldığı destek ile işletmesini kuruyor ve işletiyor. KOSGEB kadın girişimci örnekleri aşağıda yer almaktadır;

 • Akhisar’da İtalyan yemekleri ile hizmet sunan restoran sahibi,
 • Balıkesir’de doğal cilt bakım atölyesi,
 • Bolu Dağında Et ve Mangal tesisi,
 • Gaziantep’te sesli göz projesi engelli vatandaşlar için aktif hale geldi.
 • Börekçi dükkanı ve ütü atölyesi açıldı.

Yukarıda belirtilenler sadece birkaç tane örnek tabi çok daha fazlası da mevcut. Buradan anlayacağımız nokta pek çok bayan ev hanımı olmak yerine KOSGEB ile aldığı destekle kendi işinin sahibi oluyor.

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Şartları 2020

KOSGEB kadın girişimci desteği şartları 2020  birçok bayanın merak ettiği konu arasında yer alıyor. Çünkü KOSGEB tarafından destek alabilmek için bayanların birtakım şartları da taşıması gerekiyor. Aşağıda kadın girişimci desteği şartlarını görebilirsiniz;

 • İş fikrinin KOSGEB desteklenen sektörler arasında olması gerekiyor.
 • Girişimcilik sertifikasına sahip olmak hatta bazı sektörlerde ileri girişimci sertifikasına sahip olmak gerekiyor.
 • 18 yaşından büyük olmak gerekiyor.
 • Okuma yazma bilmek yeterlidir.
 • Adli sicil dosyasında terör suçunun yer almaması gerekiyor.

KOSGEB Kadın Girişimci Yaş Sınırı

KOSGEB kadın girişimci yaş sınırı alt limit 18 yaştır fakat üst limit bulunmamaktadır. Yani 18 yaşımı doldurmuş olan her bayan gerekli destek şartlarını taşıdıktan sonra KOSGEB kadın girişimci kurslarından ve desteklerinden faydalanabiliyor. Herhangi bir okul mezuniyeti gerektirmediği için günümüzde orta yaşlı bayanlar bile KOSGEB tarafından girişimci desteği alabiliyor.

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB kadın girişimci desteği başvurusu nasıl yapılır sorusu da merak edilen bir diğer mevzudur. Girişimci desteği başvurusu yapabilmek in öncelikle yukarda belirtilen şartları taşımak gerekiyor ve sonrasında başvuru esnasında istenecek Gerekli belgeler eksiksiz tamamlanması gerekiyor. Tabi başvuru formunun sa eksiksiz doldurulması aranan şartlar arasında yer alıyor.

 • Başvuru formu dışında istenen belgeler arasında kimlik fotokopisi ve kendisinin bizzat orada olması
 • Kredi alacak girişimcilerin gelir belgesi ve uygulamalı girişimcilik sertifikası yer alıyor.
 • Sonrasında E-devlet sistemi üzerinde başvurular yapılarak belirtilen tarihte evrakların KOSGEB’e teslim edilmesi gerekiyor.

KOSGEB Kadın Girişimci Destekleri Neleri Kapsar?

KOSGEB kadın girişimci destekleri neleri kapsar bir diğer merak edilen konudur. Bu desteklerden biri hibe desteğidir. KOSGEB ile is Kuran Kadınlar Hibe desteği alan bayanlar geri ödeme yapmak zorunda değillerdir. Hibe desteği ile birlikte KOSGEB kredi desteği de sağlıyor. Kredinin hibeden tek farkı geri ödemeli olmuş olmasıdır. Ancak en iyi tarafı kredi ödenirken hiçbir şekilde faize maruz kalınmıyor. KOSGEB bayanlara 150.000 liraya kadar kredi imkanı sunuyor. Hibe olarak verdiği destek ise en fazla 50.000 TL olarak biliniyor. Detaylı bilgi almak için bölgedeki KOSGEB ile görüşmek gerekiyor.

 

Yorumlar

 1. Ayda dedi ki:

  Destek almak istiyorum

 2. Ayda dedi ki:

  Hibe desteği istiyorum nasıl olur acaba girişimci belgem var MEB onaylı Yardımc istiyorum ???